Jump to content

Odebranie paszportu z ambasady w Krakowie


Recommended Posts

Hej mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś wie może czy można odebrać osobiście paszport w ambasadzie w Krakowie? Ja mam wizyte w ambasadzie 28 czerwca a bilet do N.Y. mam na 2 lipca! Jest szansa na jakieś wcześniejsze odebranie tego paszportu, czy niestesty trzeba czekać na kuriera? O ile wiem w Warszawie jest luzik bo paszporty z wizami mozna odebrać tego samego dnia a może w Krakowie tez już tak można?

Link to comment
Share on other sites

Nie słyszałam, aby można było odebrac paszport osobiscie. Jest to możliwe jedynie w nagłych przypadkach, cokolwiek to oznacza. Może twoj własnie taki będzie, ale większość zainteresowanych wyczekiwała kuriera w domku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ale jak to jest do konca z tymi paszportami? oni wbijają wizę tego samego dnia, w którym trwa rozmowa?I długość czasu, w jaki paszport z wizą wracają do właściciela zalezy od odległości jaka dzieli konsulat od miejsca zamieszkania osoby ubiegającej sie o wize?

czy jeśli powiedzmy mieszkam blisko Krakowa i przecietnie poczta do mnie idzie z Krakowa dzien - lub dwa- ma to wpływ na to,ze przesyłke z paszportem dostane szybciej?

Mam 6 dni od czasu wizyty w konsulacie do dnia wylotu z Polski.

Link to comment
Share on other sites

ja bylam w Krakowie po turystyczna 1 kwietnia tego roku i nie bylo mozliwosci odebrania osobiscie, od razu odeslali mnie do DHLu, ale paszport dostalam bardzo szybko (bylam w piatek a kurier zapukal juz w poniedzialek albo we wtorek)

Link to comment
Share on other sites

"Jeżeli osoba ubiegająca się o wizę kwalifikuje się do jej otrzymania, a jej wniosek został rozpatrzony w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie, paszport z wizą zostanie odesłany pod adres domowy osoby ubiegającej się o wizę za pośrednictwem firmy DHL. Odbiór paszportu pocztą kurierską trwa od 5 do 10 dni roboczych. Jedynie w nagłych przypadkach choroby lub śmierci członka najbliższej rodziny w USA wizy wydawane są tego samego lub następnego dnia roboczego. "

Link to comment
Share on other sites

A JAK TO JEST Z WIZA?czy oni wbijaja wize tego samego dnia, którego sie jest w ambasadzie na wizycie u konsula?czyli powiedzmy, ide do nich 14 czerwca i wize mam wlasnie od 14-tego?tak,ze moglabym natychmiast leciec do USA?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...