Skocz do zawartości

Waszyngton DC [Greyhound / Amtrak ]


Rekomendowane odpowiedzi

Nie udało mi się jakoś znaleźć w archiwum, a chciałbym się zapytać znawców jak daleko jest i jak się można dostać z dworca Greyhound'a (którym przyjadę z NYC do Waszyngtonu) na dworzec Amtraka (tam musze złapać pociąg do mojej miejscowosci). Wdzieczny bylbym na dokladne info, gdyz nie chce bladzic po miescie.

Czy istniałaby możliwość ulokowania bagażu w przechowalni na dworcu Amtraka i ruszenie na zwiedzanie okolicy podczas czekania na pociag?

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak daleko jest i jak się można dostać z dworca Greyhound'a (którym przyjadę z NYC do Waszyngtonu) na dworzec Amtraka (tam musze złapać pociąg do mojej miejscowosci).

Witaj Damianie!

Ja co prawda odpowiadam Ci z pozycji teoretyka, nigdy nie przechodzilem drogi, o ktora pytasz, ale urzeklo mnie, ze siegnales najpierw do archiwum, dlatego sprobuje Ci pomoc. ;)

Znalazlem oto taka mapke:

metroconnect.gif

Z tego co czytam, terminal Greyhounda znajduje sie w bezposrednim sasiedztwie Union Station, najwazniejszej stacji metra.

Union Station jest potezna, jest tam mnostwo sklepow, restauracji, ale nie sadze, abys mial powazne problemy ze znalezieniem wlasciwej drogi, ewentualnie kogos spytasz. A najwazniejsze dla Ciebie jest to, ze "Union Station is also a stop on Metrorail's Red Line and the MARC and VRE rail systems."

Co wiecej: "Amtrak Passenger rail service, MARC Train Service and VRE Commuter Rail Services, and the Metrorail system all meet at Union Station. In addition to Union Station, the services meet at these Metrorail stations:

- Amtrak: King Street (Yellow and Blue Lines), New Carrollton (Orange Line). (...)".

Nie potrafie Ci zatem dokladnie napisac w ktora strone masz sie udac i jak to dokladnie wyglada (mam nadzieje, ze ktos Ci pomoze bardziej konkretnie), ale wedlug mnie z Amtrakiem spotkasz sie albo juz bezposrednio na Union Station (czyli tuz obok przystanku Grayhounda), albo bedzie trzeba gdzies kawalek podjechac, ale nie bedzie to trudne, poradzisz sobie na pewno. :D

Czy istniałaby możliwość ulokowania bagażu w przechowalni na dworcu Amtraka i ruszenie na zwiedzanie okolicy podczas czekania na pociag?

Nie wiem. :cry:

Pozdrowienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ląduje w NYC. Potem z tego co czytałem muszę się dostac do Authority Port lub PennST (nie wiem niestety dokladnie na ktora stacje) i złapać Greyhounda do Waszyngtonu. Dalej łapie Amtraka i jede do Harpers Ferry, nastepnie taxi i juz jestem w miejscu docelowym.

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...