Skocz do zawartości

Work And Travel 2013


Rekomendowane odpowiedzi

A skąd wytrzasnołeś tą date 1 paźdzerinika ? Czy taka data to jest abosolutny mus?

Ja jestem na V roku i chce jechać na CCUSA. Terminy wyjazdów są pomiędzy 25 Maja - 25 Czerwca. Można wyjechać w I dzień ropoczęcia sesji. U mnie AGH w Krakowie sesja letnia ropoczyna się 25 czerwca. Będę musiał to jakoś załatwić.

2 sprawa to obrona. Chcę wrócic w 1 dniach września bo III termin egzaminu magisterskiego(I i II termin są odopowiednio w lipcu i sierpniu no ale ja to przegapie bo bede jak mam nadzieje w USA) pownien być w II tyg.września. Potem czekam na wyniki i jak zdam to bronie sie w ciągu do 2 tygodniu.

Byłem u dziekana. Jak mu powiedziałem, o przesunieciu w papierach daty sesji to niezbyt dobrze zaregował.Troche się spiał.No ale jak mu przyniosę na piśmie od prowadzących z przyszłego semestru letniego , że mi zrobią wcześniej termin to wrócimy do tematu. Ale nie więcej mi przesunie jak tydzień(czyli z 25.06 na 19.06) - a to już CCUSA powinno wystarczyć bo wylot mogę mieć i tak 16.06.

Co do statusu i daty na zakończenie studiów.Nie ma opcji żeby mi to wpisali na 1 października.Wpiszą mi 26 września(ostatni dzień sesji wrześniowej na AGH).BO z dniem 1 październia(jakby się do tego czasu nie obornił) skreślają mnie z listy studentów i mam rok na oborne pracy mgr.

A bronić zamierzam się planowo po przyjeździe. Egzamin Mgr.pownien być w II tyg.września wiec obrona byłby pod sam koniec września bądź na samym początku października

Sprawdzę to w ambasadzie.

NIe moge się bronić przed wyjazdem , bo wyjazd mam w czerwcu(planowo).A obornić nie mogę sie wcześniej bo nie mam zdanego egzaminu magisterskiego.Egzamin ten jest organizowany po sesji letniej na AGH(czyli w połowie lipca).

Co do puszczenie to mam min.9tyg przepracować więc napewno będę mógł po tych 9tyg.wrócić do kraju na obronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ta data to wytyczne amby

25 06 to za późno, przyspiesz sesje koniecznie

nie puści cie pracodawca do polski w 1 dniach września, broń się przed wyjazdem

U mnie na uczelni nie ma takiego pisma do pobrania . Wiec sam jest stworzyłem(porbrałem wzór z innej uczelni na której jest) i jak dziekan to zobaczył to powiedział mi że takiego pisma nie ma i nie wiem co miały z Tym zrobić.Czy to jest ABOSOLUNIE koneiczne podczas rozmowy z konsulatem ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to ja subiektywnie odniosę się poniżej: do dziekana się idzie z pismem od ccusa gdzie oficjalnie masz napisane że jedzaiesz do usa i w jakich datach

ale ok

19-06 data ok ale są pracodawcy którzy nie chce tak późno studentów, takich pracodawców jest sporo

26 09 jest ok, obrona po też - chodziło mi o to że euforia po powrocie jest duża i nauka ot ostania rzecz

9 tyg czyli jedziesz na campa?

to pismo ma ccusa, Twój area rep może ci wysłać no i je dostajesz po rejestracji w ccusa, sprawy z konulatem zalatwia ccusa a nie ty, sam nie załatwisz tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to ja subiektywnie odniosę się poniżej: do dziekana się idzie z pismem od ccusa gdzie oficjalnie masz napisane że jedzaiesz do usa i w jakich datach

ale ok

19-06 data ok ale są pracodawcy którzy nie chce tak późno studentów, takich pracodawców jest sporo

26 09 jest ok, obrona po też - chodziło mi o to że euforia po powrocie jest duża i nauka ot ostania rzecz

9 tyg czyli jedziesz na campa?

to pismo ma ccusa, Twój area rep może ci wysłać no i je dostajesz po rejestracji w ccusa, sprawy z konulatem zalatwia ccusa a nie ty, sam nie załatwisz tego

Odnośnie daty 19.06 - tak ,zdaje sobie z Tego sprawe. Ale tej daty nie przeszkocze.Nie podpisze mi tego jak by było wpisane 5 czerwiec. Trudno musze to zaakceptowac.

Przperaszam bo ja sobie już zmieszałem. To statusu wpiszą mi 26.09.13(oficjalny ostatni dzień sesji wrześniowej na AGH) czy 30.09.13 ( do wtedy mogę jestem na liście studentow, dzień potem mnie skreślaja z listy studentów) ? Chyba to 30.09.13 ? I taka data chyba może być ?

Tak , chce jechać na Camp'a z CCUSA.Dzisiaj było sptokanie w Krakowie na Uniw.Rolnicznym , trochę się spóźniłem ale złapałem kontakt do Area Rep. i będziemy działać. Ona mi tłumaczyła co prawda to ale ja już nie przyjmowałem wiadomosci nowych bo miałęm cholernie niż cieżki dzien na uczelni i sporo papierologi związanych z tym wyjzadem(Dla dziekana :/)

Z góry sorry za brak kompetentych informacji i podejscia . Mam ostatnio sporo na głowie a chce zaaplikowac jak najszybicej i wziaść sie za prace mgr.

Co do nauki po USA to zgadzam się.Ale ja jade tam po JEZYK.Co do kasy to chce zeby mi wyszlo na 0(pozyczam kase na CCUSA od siostry).Kasa schodzi na dalszy plan,zwiedzanie również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...