Skocz do zawartości

Work And Travel 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie w sprawie tego programu. Jestem studentem 5 roku i chciałbym we wakacje uczestniczyc w programie W&T. Jaka jest szansa ze dostane sie do programu i pozytywnie przejdę rozmowe z konsulem. Zaznaczam ze posiadam wizę turystyczną na 10 lat oraz ze w wakacje 2011 i 2012 byłem w USA przez niecałe 3 miesiace. Słysząłem ze gdy otrzymałbym wizę J-1 to moja wiza turystyczna zostanie anulowana czy to prawda ? Martwie sie ze mogę nie dostać tej wizy pracowniczej i ze strace wizę turystyczna czego bym nie chcial. Nie wiem czy to ze w lipcu kończe studia nie bedzie miało wpływu na decyzje w sprawie wizy?

Prosze o poradę i opinie na mój temat.... :)

P.S. jesli jest szansa na wyjazd z tego programu w moim przypadku to jakie biura zajmujące sie tym polecacie ?

Z góry dzięki za odpowiedz!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że kończysz w lipcu studia będzie miało znaczenie, konsul zobaczy, że jesteś na 5roku, więc szanse, że nie wrócisz w tym momencie są w jego oczach ogromne,

jeśli chcesz wrócić po wakacjach, to lepiej będzie wyglądać jeśli przełożysz sobie obronę pracy mgr( zakładam, że ową masz) na inny termin, np. w październiku.

a no i nie wiem czy znajdą się pracodawcy, którzy Ci pozwolą zacząć pracę od połowy lipca.. ( nie wiem na kiedy planujesz wyjazd) chyba, że masz jakiegoś swojego znajomego który Cię zatrudni w ramach tego programu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to to, że jest duzo ofert z czasem startu pracy maks do konca czerwca, no ale może się znajdzie i taka praca, w której można później :-)

I tak dużo się pozmieniało.. byłam dwa razy w odstępach dwuletnich - i różnice były... niestety uważam na niekorzyść dla studentów..

no, ale teraz jak się wypełnia papier dla CIEE np. to pytają na którym roku się jest, ile lat trwają studia i ile zostanie jeszcze lat po powrocie..

najlepiej gdyby kolega udał się do jakiegoś biura, gdzie mu doradzą :)

P.S. jesli jest szansa na wyjazd z tego programu w moim przypadku to jakie biura zajmujące sie tym polecacie ?

ja byłam dwa razy z The Best Way z Poznania - przyzwoita obsługa :) polecić mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wyjechać na program W&T to musisz mieć wizę J1, a żeby ją dostać musisz mieć status studenta, więc pomysł z przesunięciem obrony na październik jest dobry.

Ja jadę w tym roku na W&T z biura One Globe Travel. Mają bardzo fajne oferty praktycznie w całych Stanach. Pracownicy biura sami byli po kilka razy na tym programie, więc można od nich wyciągnąć dużo przydatnych informacji. Zajrzyj na ich stronę www.1globe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

status studenta - napisane jasno że kończysz studia 1 października, jak pani z dziekanatu wpisze ci np 30 czerwca - nie ma wizy J1, druga ważna data na statusie do koniec studiów - tu musi być minimum 1 października, jak jest wcześniej - brak wizy J1

jakiekolwiek ściemy tutaj - nie radze, konsul wywęszy - brak wizy, biuro sprawdzi - nie przyjmą Ciebie na program

praca od lipca - żadne biuro w PL nie znajdzie takiej oferty że praca od 13 lipca, wyjątki to targi pracy albo Twoja oferta którą tylko zanosisz do biura, pracodawcy nie opłaca się brać Ciebie na 2,5 miesiąca bo wrócić musisz max 30 września - tegoroczne zasady J1, w ciągu 2,5 mca nie zarobi na tobie tyle pracodawca US co w ciągu 3 czy 4 mcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

status studenta - napisane jasno że kończysz studia 1 października, jak pani z dziekanatu wpisze ci np 30 czerwca - nie ma wizy J1, druga ważna data na statusie do koniec studiów - tu musi być minimum 1 października, jak jest wcześniej - brak wizy J1

jakiekolwiek ściemy tutaj - nie radze, konsul wywęszy - brak wizy, biuro sprawdzi - nie przyjmą Ciebie na program

praca od lipca - żadne biuro w PL nie znajdzie takiej oferty że praca od 13 lipca, wyjątki to targi pracy albo Twoja oferta którą tylko zanosisz do biura, pracodawcy nie opłaca się brać Ciebie na 2,5 miesiąca bo wrócić musisz max 30 września - tegoroczne zasady J1, w ciągu 2,5 mca nie zarobi na tobie tyle pracodawca US co w ciągu 3 czy 4 mcy

A skąd wytrzasnołeś tą date 1 paźdzerinika ? Czy taka data to jest abosolutny mus?

Ja jestem na V roku i chce jechać na CCUSA. Terminy wyjazdów są pomiędzy 25 Maja - 25 Czerwca. Można wyjechać w I dzień ropoczęcia sesji. U mnie AGH w Krakowie sesja letnia ropoczyna się 25 czerwca. Będę musiał to jakoś załatwić.

2 sprawa to obrona. Chcę wrócic w 1 dniach września bo III termin egzaminu magisterskiego(I i II termin są odopowiednio w lipcu i sierpniu no ale ja to przegapie bo bede jak mam nadzieje w USA) pownien być w II tyg.września. Potem czekam na wyniki i jak zdam to bronie sie w ciągu do 2 tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...