Skocz do zawartości

Ssn A Strata Statusu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem po raz pierwszy na tym forum ,dowiedzialem sie o nim przypadkowo i ciesze sie bardzo ,bo moze mi ktos odpowie konkretnie na moje pytanie.

Chodzi mi o to ze stracilem w tamtym roku status ,czyli inaczej mowiac jestem teraz nielegalnie :(, posiadam SSN poniewaz mialem wize pracownicza i sie rozliczalem , pytanie moje jest takie - Czy moge dalej rozliczac sie na to SSN czy musze wyrobic sobie TAX ID

,Czy to robi jakas roznice ?

Bardzo prosze o odpowiedz osoby ktore sie orientuja w temacie bo za niedlugo musze sie rozliczyc i nie wiem czy jak uzyje dalej mojego SSN nie bede mial jakiegos w przyszlosci problemu ( mam zamiar sie ozenic pod koniec roku z moja dziewczyna ;) )

Z gory dziekuje i czeka na podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz SSN to nie potrzebujesz ITIN. SSN masz jeden na całe życie. Nie zmienia to faktu, że pracujesz nielegalnie i fakt posiadania SSN nic tu nie zmienia - jesteś w tej chwili removable/deportable... Ożenek z dziewczyną, o ile jest ona amerykanką, daje Ci możliwość regulacji statusu do rezydenta i overstay oraz nielegalne zatrudnienie jest Ci wtedy przebaczane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...