Skocz do zawartości

Praca Dla Studenta Gastronomii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie jestem studentem hotelarstwa i gastronomii po ukończonym technikum gastronomicznym.

Mam za sobą 4 miesiące praktyk w Polsce i chciałbym wyjechać do USA w celu zarobkowym, praktyki na kuchni, oraz polepszenia języka (rozumiem co mówią inni ale sam płynnie nie mówię).

Gdzie mogę szukać konkretnych ofert? Na stronach agencji nie ma nic ciekawego:/

Może ktoś z forumowiczów ma jakieś kontakty w fajnej restauracji?

Mam przekonanie że by coś osiągnąć w gastronomii czeka mnie praca po 10-12h często bez dnia wolnego w miesiącu:/

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi chcesz legalnie pracować w USA w gastronomii to możesz jechać na wizę J1 na program Work&Travel (możliwość podjęcia legalnej pracy do 4 miesiący) i tutaj wystarczy, że odwiedzisz strony biur podróży, które oferują ten program i one zazwyczaj mają sporo ofert pracy właśnie w hotelarstwie i gastronomii. Możesz też jechać na tzw. Internship (do 12 miesięcy), ale tu już tych ofert jest mniej i właściwie musisz sam znaleźć pracodawcę, który przyjmie Cię na takie praktyki, ale tutaj znajomość angielskiego jest o wiele ważniejsza i procedura trochę bardziej skomplikowana. Pamiętaj, że USA to nie Weilka Brytania, gdzie po prostu jedziesz i jak chcesz pracować to pozwolenie na pracę dostajesz od ręki. Otrzymanie stałego pobytu i możliwość legalnej pracy w USA tak jak w Wielkiej Brytanii jest praktycznie niemożliwe, chyba, że jesteś wybitnym naukowcem, lekarzem, weźmiesz ślub z obywatelką (lub obywatelem?), albo wylosujesz zieoloną karty (ok 1% szans). Możesz oczywiście pojechać do USA i pracować nielegalnie w gastronomii nawre to końca życia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...