Skocz do zawartości

Problem Z Odnowieniem Prawa Jazdy W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem nigdzie żadnych informacji dotyczących problemów z odnowieniem starego prawa jazdy w USA, więc zakładam nowy temat.

Problem polega na tym, że próbowałem sprawdzić (online) możliwość odnowienia mojego amerykańskiego prawa jazdy sprzed 14 lat. Po wprowadzeniu wszystkich informacji okazuje się, że nie mogę ponieważ mam nie zapłacony podatek akcyzowy. Po wnikliwej lekturze okazuje się, że z posiadaniem samochodu wiąże się obowiązek płacenia podatku akcyzowego. Ja nie miałem zielonego pojęcia (gdy tam byłem 14 lat temu), że coś takiego istnieje, nawet nic nie dostałem do domu, a na stronie widnieje, że pierwszy podatek miałem zapłacić w 1995 roku. Od tego czasu byłem jeszcze w US trzy lata. Jak wczytałem się w stawki to od razu przyszło mi do głowy, że teraz po tylu latach to będzie fortuna do zapłacenia.

Czy ktoś miał podobny problem? Co na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo cos ci jest albo masz z glowa na bakier, takich bzdur, o ktorych piszesz nie slyszalem dawno

Info dla stanu NY plus KAZDY STAN MA WLASNE STANOWE PRZEPISY!

The fact is that when your license expires, the DMV give you up to (2) two years to get it back. Only 2 years that is set by NYS-DMV to renew from the date it expire.

http://www.dmv.com/ny/new-york/drivers-license-renewal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo cos ci jest albo masz z glowa na bakier, takich bzdur, o ktorych piszesz nie slyszalem dawno

Info dla stanu NY plus KAZDY STAN MA WLASNE STANOWE PRZEPISY!

The fact is that when your license expires, the DMV give you up to (2) two years to get it back. Only 2 years that is set by NYS-DMV to renew from the date it expire.

http://www.dmv.com/n...license-renewal

Słuchaj gal!

nie napisałem tego posta po to byś czynił takie uwagi! Zachowuj się! Nie życzę sobie byś mnie lub kogoś innego obrażał!

Po drugie przeczytaj sobie o Excise Tax: Pod tym linkiem: http://www.sec.state.ma.us/cis/cisexc/excidx.htm i to że za brak opłaty nie odnowią ci prawa jazdy (przynajmniej w Massachusetts)

Po trzecie wiem co widziałem na stronie do odnawiania prawa jazdy w Massachusetts, a jasno było, że mam "excise obligation".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem to stan Nowy York nie ma czegoś takiego jak Motor Vehicle Excise Tax, a Massachusetts ma! I tu jest mój problem, bo właśnie tam zamierzam mieszkać, przynajmniej na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta informacja nie ma nic do odnowy prawajazdy.

dotyczy ona samochodu, ktory moze miales moze nigdy nie wyrejestrowales albo bog jwie co jeszcze nakreciles.

Prawo jazdy mozesz miec nawet jesli nie masz samochodu

a ze ty prawdopodobnie nie zrobiles porzadku z autem wyjezdzajac z USA smrod ciagnie sie za toba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dokładnie sytuacja jak Twoja, ale nie płaciłem przez jakiś czas property tax w VA za samochód, bo nie wiedziałem, że powinienem. Zmieniłem adres i zwlekałem, żeby uaktualnić to w DMV a co za tym idzie przysyłano rachunek w inne miejsce. Gdybym musiał coś załatwiać w DMV to by to zablokowali za zaległy tax. Udałem się do ratusza, gdzie się podatkiem zajmują i wyjaśniłem, że nie wiedziałem o podatku. Anulowali mi odsetki i zapłaciłem zaległy podatek. Nie ma chyba innej rady. Zalegałem jednak za 3 lata a i samochód był tani. Jeśli zbyłeś samochód w międzyczasie to kwota będzie naliczana za okres posiadania. Odsetki jednak leciały pewnie do dziś. Wiesz jaką kwotę masz zapłacić?

do gal: nie odnowią mu prawa jazdy (jeśli może normalnie) przy zaległym podatku. Zresztą nie zrobi nic w DMV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!

No w sumie wygląda to prawie identycznie.

Ja również przeprowadziłem się, choć w obrębie tego samego miasta, a nie poinformowałem o tym DMV, a że byłem w US nielegalnie to kwestie jakichkolwiek podatków omijałem szerokim łukiem.

Ostatni samochód sprzedałem w 1998 roku i wyjechałem do Polski.

Niestety nie wiem o jakiej kwocie mówimy, bo na stronie DMV nie ma o tym informacji. Dziś rano wysłałem maila do DoR, ale wątpię żeby mi mailem podali.

A czy ta blokada działa tylko w danym stanie, czy w całym kraju, bo może pojadę do innego stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko w stanie czy w całym kraju. Ja musiałem zadzwonić, żeby dostać kwotę. Nie pamiętam jakie były odsetki za rok, ale miałem odsetki jakieś $25 (za okres 2-3 lat) przy rocznym podatku $60 dolarów. Każdy stan jest inny. Ty masz $25 na każdy tysiąc podatku. W zależności od wartości samochodu możesz sobie policzyć ile zalegasz. Odsetki u mnie to było jakieś 10% kwoty, a liczą $4 na każde 100 wartości, ale VA ma exempts to płaci się połowę.

Odsetki odpuścił mi pan w okienku. Może jak coś napiszesz, to Ci umorzą część przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już dostałem odpowiedź! ale szybko, trwało to zaledwie 9 minut! Dostałem screena z systemu.

Mam do zapłacenia niezłą sumkę bo prawie 480USD. Wygląda na to, że jest to tylko sam podatek bez odsetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...