Jump to content

mi0706

Użytkownik
 • Posts

  805
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Greenacres, FL

Recent Profile Visitors

4,661 profile views

mi0706's Achievements

Rezydent FORUM

Rezydent FORUM (2/2)

1

Reputation

 1. cześć. Wysłałam paczkę 23 listopada z polski morską przesyłke do USA Chicago. Wiem że 23 grudnia statek dopłynął do NY. Ostatni wpis na stronie jak sprawdzam to ze wysłana z polski z Pruszków Gdanski  i nic więcej.  Myślałam, że jak dopłynie do NY to juz bedzie w systemie a tu nic i sie martwię. Czy to normalne?

  Z góry dzięki za odpowiedz

 2. Dealer załatwi ci kredyt, który później pomoże zbudować ci historię, ale będzie to trochę kosztować! Pamiętaj, że dealer jeszcze do wszystkiego doliczy swoją marżę, jakieś 800$.
 3. Oj i to przesadzają ! Floryda jest super, wilgotność? eee tam, właśnie mimo pory deszczowej jest sucho, a na razie najwyższa temperatura to było 33 stopnie. Jak się jest tu odpowiednio długo to taka temperatura w ogóle niep przeszkadza, wręc przeciwnie. Można w klapkach do sklepu wyskoczyć - to mi się bardzo tu podoba. Bo w Polsce dziś w nocy włączyły się grzejniki w Warszawie, a to jeszcze sierpień!
 4. My najtaniej podzieliśmy zakupy na trzy sklepy; U "Meksyka", czyli w warzywniak prowadzony przez meksykanów kupujemy wszystkie warzywa i owoce - są wyśmienite. W Costco duża część spożywki - ser żółty, feta, wędliny, mięso, woda gaz. i niegaz. jajka itp. W Walmarcie pozostałe rzeczy: kawa, płatki i w ramach pieczywa dobra jest Whole Wheat Pita bread. ALdi - mleko, bo najtaniej. Koszty całych zakupów wychodzą zadawalająco! Aha: no i gotujemy sami w domu, żeby było zdrowiej!
 5. nie sądze! OKęcie to małe lotnisko i porównując do innych lotnisk nie ma dużych kolejek do kontroli czy odprawy. Spokojnie 2 godziny przed odlotem wystarczy na wszystko.
 6. Moja żona leciała Air Berlin. Samolot taki sam jak inne, Obsługa też, jedzenie jak jedzenie z pudełka plastikowego, ale takie jest wszędzie. Minus jest tylko taki, że za rezerwację konkretnego miejsca z wyprzedzeniem trzeba zapłacić dodatkowo. Moja żona dostała miejsce z przydziału przy odprawie i była zadowolona. Samolot przyleciał do Miami o czasie, ale to wcale nie musi być regułą.
 7. ok. 10 dni, jeżeli po tym czasie nie przyjdzie idziesz do urzędu i sprawdzasz, czy został złożony wniosek o SSN
 8. no takich osób jest pełno, ja np. się przesiadałem na Heatrow. A jakie masz pytanie? Co cię interesuje?
 9. tak myślałem o tym, ale zacznę w styczniu, a ten wątek niech zostanie dla mariano.
 10. również zgadzam się z przedmówczyniami! Ja dopiero od pewnego czasu czytam historię Mariano. Wcześniej sobie myślałem, a co tam gość się mądrzy, ale parę postów i zmieniłem zdanie!!! też kibicuję mariano i cały czas życzę mu szczęścia. Już za chwilę i mnie to czeka. jeszcze tylko 2,5 miesiąca!
 11. a kiedy się wybierasz? spróbuj poszperać na taki stronach jak Fly4free. Ostatnio była super ocja dla lecących w jedno stronę w listopadzie za 1164zł!: http://www.fly4free.pl/tanie-loty-nowy-jork-1164pln/ oczywiście bilet bezwrotny i bez możliwości zmiany.
 12. Mariano, sprawdź ten link. Znazłem go na stronie Komendy Stołecznej: http://bip.ksp.policja.gov.pl/ksp/rejestry-i-ewidencje/248,Rejestry-i-ewidencje.html To i chyba ja coś takiego będę musiał zrobić przed wyjazdem.
 13. A ja będąc miesiąc temu w Bostonie wysłałem sobie do Polski paczkę, bo bym wszystkiego nie pomieścił w bagażu i właśnie wczoraj do mnie dotarła. Powiem, że od lat wysyłam Polonezem i nigdy nie było żadnego problemu!
 14. Najważniejsze jest, że optymizm jest! Też już chce mieć ten "problem" szukania prac i spieczonej twarzy, a nie mówiąc już o mojej żonie, która pierwsze co zrobi to się wystawi na słońce! powodzenia mariano!
 15. mi0706

  Marzenie?

  No z tym nie byłbym taki pewien. Ci co zamarzają to też specjaliści od bimbrowania!
×
×
 • Create New...