Jump to content

Kraków Strefa Bezcłowa?


misfer

Recommended Posts

Witam jak w temacie....

Czy jest strefa bezcłowa w Krakowie (balice) lecę do monachium potem JFK i potrzebuję polską butelkę :) , wiem że w wawie jest ale czy KRK (nigdy nie byłem)

Kup w Monachium, będzie i bez cła i wniesiesz do samolotu. Kiedyś zrobiłem taki błąd i nie przepuścili mnie z butelką w Amsterdamie gdzie miałem przesiadkę z Warszawy do NYC.

Link to comment
Share on other sites

Ja potrzebuję kupić polską butelkę, ale w DE już pewnie tylko euro albo $.... mi zależy żeby było w worku foliowym i z tam jakimiś zabezpieczeniami jak kiedyś miałem i wtedy nie było problemu z wniesieniem na pokład i wyniesieniem....

Link to comment
Share on other sites

Ja czasem patrzę na wódki, i np. żubrówka w Gdańsku była po 35zł czyli tyle samo co w delikatesach w Polsce koło mnie... W sklepie typu Makro pewnie byłoby taniej. Podejrzewam, że te wolnocłowe mają sens jak się chce kupować rzeczy które są zasadniczo drogie, jak np. perfumy po 500zł czy coś takiego.

Link to comment
Share on other sites

Ok wiem wiem że są :) bo raz czy 2 razy byłem kogoś zawieść ale czy po przejściu bramek już tam gdzie są tylko podróżni są sklepy w których kupię alkohol, który potem bez problemu przewiozę do USA:) o takie mi chodzi:)

ps. potrzebuję kupić góra 2 butelki

Link to comment
Share on other sites

Tak, po przejściu przez bramki, tam gdzie się już czeka na boarding i nie-pasażerowie nie mają dostępu są sklepy, gdzie można kupić alkohol i podejrzewam, że mogą go jakoś odpowiednio zapakować, żeby było wiadomo, że tam kupiony (ale sama nie kupowałam tam, więc pewności nie mam).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...