Skocz do zawartości

Kraków Strefa Bezcłowa?


misfer

Rekomendowane odpowiedzi

To jak zapakują chyba nie ma znaczenia. Jedyne miejsce, gdzie mogą nie przepuścić z butelką to kontrola bezpieczeństwa. W Krakowie cokolwiek kupisz za bramkami możesz wziąć do samolotu, ale problemem jest w tym przypadku przesiadka. Jeśli w czasie przesiadki nie będziesz musiał przechodzić ponownie kontroli to będzie OK, ale jeśli będziesz to z butelkami nie przejdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, ostatnio kupowałam alkohol na bezcłowym w Phl,w sklepie zapakowali mi go w zaplombowane foliowe reklamówki. W Londynie musiałam przechodzić przez kontrole, ale tylko zapytali się gdzie kupiłam i sprawdzili czy reklamówka jest szczelnie zamknięta. Puścili bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, ostatnio kupowałam alkohol na bezcłowym w Phl,w sklepie zapakowali mi go w zaplombowane foliowe reklamówki. W Londynie musiałam przechodzić przez kontrole, ale tylko zapytali się gdzie kupiłam i sprawdzili czy reklamówka jest szczelnie zamknięta. Puścili bez żadnego problemu.

A mnie w Amsterdamie nie przepuścili :(((( butelka była w tej specjalnej torbie z doczepionym paragonem..... a i tak nie przepuścili..... :(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już teraz nie wiem gdzie mam kupić.... a co myślicie kupić i włożyć do torby dużej co idzie pod pokład?? przecież na deklaracji nie ma nic o alkoholu tylko i jedzeniu tak samo nie ma nic o słodyczach czy mogę je wrzucić do torby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c4r0 wkręcasz mnie?? Czy alkohol w dużej torbie może być przewożony?? nie ma zakazu na alkohol?

Oczywiście, że nie ma zakazu. Jest tylko limit, ale sam nie wiem jaki. Coś w rodzaju litra lub półtora litra wódki albo 20 litrów piwa chyba. Sam zawsze do USA wiozę polską wódkę, przeważnie 2x 0.7l a z USA parę razy wiozłem po kilka butelek piwa. Przeważnie nikt nic nie pyta ale kiedyś mnie pytali na cle czy mam alkohol. Powiedziałem że tak. -Ile? -Dwie butelki wódki na prezenty. -Ok, dziękuję do widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"There is no federal limit on the amount of alcohol a traveler may import into the U.S. for personal use, however, large quantities might raise the suspicion that the importation is for commercial purposes, and a CBP officer could require the importer to obtain an TTB import license (which is required for all commercial importations) before releasing it. A general rule of thumb is that 1 case of alcohol is a personal use quantity - although travelers are still subject to state restrictions which may allow less."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...