Skocz do zawartości

Czek Na 10Tys $ A Irs.


decniety

Rekomendowane odpowiedzi

mozesz do 10 tys . rocznie wplacic sobie czek darowizne i nikt sie nie przyczepi , taki jest limit , wiem bo kupowalismy dom z duzym downtpayment ...trzeba bylo sporo przelac do banku , wiec 10 tys byla darowizna ...reszta kwoty rozbita na mniejsze wplaty jak pisze pelasia i rozlozona w czasie , nie powinienes miec problemu ....ale sprawdz w kilku bankach jak to jest , ja mowie o naszym Polish and Slavic Federal Credit Union .......( mysle ze wszedzie powinno byc tak samo ) POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz do 10 tys . rocznie wplacic sobie czek darowizne i nikt sie nie przyczepi , taki jest limit , wiem bo kupowalismy dom z duzym downtpayment ...trzeba bylo sporo przelac do banku , wiec 10 tys byla darowizna ...reszta kwoty rozbita na mniejsze wplaty jak pisze pelasia i rozlozona w czasie , nie powinienes miec problemu ....ale sprawdz w kilku bankach jak to jest , ja mowie o naszym Polish and Slavic Federal Credit Union .......( mysle ze wszedzie powinno byc tak samo ) POWODZENIA

Czyli mówisz że jednak może to przejść tak?? Potrzebuje właśnie równe 10 tys. A znajomy ma firmę więc chce mi wystawić czek żeby jeszcze później jakoś się z niego rozliczyć. Najwyżej zaryzykuje a jak IRS się dopierniczy to zapłacę ten podatek i tyle ale nie chce się bawić z wpłatą na 2 czy 3 razy bo auto potrzebuje kupić jak najszybciej.

A co do Banku ja też mam w Unii więc powinno się obejść bez problemów tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zaiteresowanym tym co jest prezentem wolnym od podatku a co nie

proponuje zapoznac sie z przepisami okreslonymi przez irs

How many annual exclusions are available?

The annual exclusion applies to gifts to each donee. In other words, if you give each of your children $11,000 in 2002-2005, $12,000 in 2006-2008, $13,000 in 2009-2012 and $14,000 on or after January 1, 2013, the annual exclusion applies to each gift.

What if my spouse and I want to give away property that we own together?

You are each entitled to the annual exclusion amount on the gift. Together, you can give $22,000 to each donee (2002-2005) or $24,000 (2006-2008), $26,000 (2009-2012) and $28,000 on or after January 1, 2013.

Wyjete z publikacji

http://www.irs.gov/Businesses/Small-Businesses-&-Self-Employed/Frequently-Asked-Questions-on-Gift-Taxes

I koniecznie omowic sprawe wplywu gotowki z ksiegowym

W obecnej sytuacji polowania na czarownice przez administracje obamy nie ma zartow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...