Skocz do zawartości

Czek Na 10Tys $ A Irs.


decniety

Rekomendowane odpowiedzi

O ile sie nie myle wszystkie info o wplatach od 5 tys + sa przekazywane IRS. Czy sie przyczepia? Irs przyczepilo sie do nas w tym roku poniewaz 14 lat temu moj maz nie zaplacil mandatu. A on nawet nie ma pojecia, ze taki tez mandat za parkowanie istnial. No ale w tym roku sie obudzili i sie doczepili.Z IRS nigdy nie wiadomo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nieco z innej beczki : moj wujek w Polsce wysłał wujkowi w USA przelewem ok 9 tys dolarów , w najbliższym czasie ma jeszcze zamiar mu wysłac 2 x po 9 tys dolarów , czy tez mozliwe jest ze nakazą wujkowi w USA zapłacic od tego podatek lub tez bedzie miał jakies inne nieprzyjemnosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle wszystkie info o wplatach od 5 tys + sa przekazywane IRS. Czy sie przyczepia? Irs przyczepilo sie do nas w tym roku poniewaz 14 lat temu moj maz nie zaplacil mandatu. A on nawet nie ma pojecia, ze taki tez mandat za parkowanie istnial. No ale w tym roku sie obudzili i sie doczepili.Z IRS nigdy nie wiadomo!

A to nie jest 10 tys.? Pamietam, ze bedac w usa chcialam zrobic wyplate z konta. Babeczka mowila o tym limicie 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nieco z innej beczki : moj wujek w Polsce wysłał wujkowi w USA przelewem ok 9 tys dolarów , w najbliższym czasie ma jeszcze zamiar mu wysłac 2 x po 9 tys dolarów , czy tez mozliwe jest ze nakazą wujkowi w USA zapłacic od tego podatek lub tez bedzie miał jakies inne nieprzyjemnosci ?

A jest to przychod ? To trzeba od niego zaplacic podatek tak jak od kazdego innego przychodu...

A to czy ktos jest uczciwy i ten przychod wykaze to inna sprawa. Czy moga namierzyc - oczywiscie ze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nieco z innej beczki : moj wujek w Polsce wysłał wujkowi w USA przelewem ok 9 tys dolarów , w najbliższym czasie ma jeszcze zamiar mu wysłac 2 x po 9 tys dolarów , czy tez mozliwe jest ze nakazą wujkowi w USA zapłacic od tego podatek lub tez bedzie miał jakies inne nieprzyjemnosci ?

Powiem krótko. Wysyłałem swoje pieniądze z Polski, ale z kont róźnych osób i nigdy nikt się nie przyczepił. O kwotach nie powiem, ale podobna ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko. Wysyłałem swoje pieniądze z Polski, ale z kont róźnych osób i nigdy nikt się nie przyczepił. O kwotach nie powiem, ale podobna ilość.

Jesli kwota jest rozbita nikt sie nie przyczepi ale jesli jest wplata jedorazowa to wtedy jest ryzyko ich uwagi. Wdaje mi sie ze to jest 5 tys + ale szczerze mowiac nie jestem w 100% pewna. Wyplata z banku to juz kompletnie inna historia, kazdy bank ma inny limit, takze zalezne od rodzaju konta. Znajac zycie to IRS sie przyczepi w momencie kiedy sie kompletnie nikt tego nie bedzie spodziewal lub kiedy ta kase bedzie potrzebna na cos kompletnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskim urzędem skarbowym też słyszałem takie historie.

W polskim urzędzie to się przedawnia. A tak w przypadku pierwszego posta to pożyczka a nie przychód. Tak sobie gdybając, jak pożyczam pieniądze z banku, to bank płaci (pewnie) podatek od zysku od mojego procentu. Nie przypominam sobie płacenia podatku od kredytu...

Odnośnie przesyłania pieniędzy między krajami, to jest umowa z USA o unikaniu podwójnego opodatkowania. Czyli z przesłanych pieniędzy podatek został już zapłacony na poziomie, kiedy te pieniądze były dochodem lub darowizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...