Jump to content

Transfer Usd Na Konto Walutowe W Poslce


c4r0

Recommended Posts

Przejrzałem tematy dotyczące transferu kaski z USA do Polski, ale wszystko co widziałem było z zamianą na złotówki. Interesuje mnie jak transferować dolary na konto walutowe dolarowe. Mam konto w BoA i walutowe w mBanku. Jak wklepałem na stronie BoA wire transfer na $1000 to koszt pokazało mi $45 (plus opłaty po Polskiej stronie - nie wiem dokładnie ile). Z tego co się zorientowałem w PayPalu nie da się wypłacić kasy na konto walutowe. Xoom też tego nie ma, inne podobne strony z tego co patrzyłem też robią tylko transfery z zamianą na PLN. Podejrzewam, że kantor internetowy mógłby działać, ale jaki? Sprawdziłem CorrencyFair.com. Wygląda na to, że jak się już ma na ich koncie dolary to można je wypłacić na konto walutowe z opłatą rzędu $4 albo $5. Gorzej, z przelaniem kasy z BoA do nich - z tego co mi powiedzieli musiałbym zrobić wire transfer (mimo że konto CurrencyFair też jest w BoA, nie można zrobić darmowego transferu wewnętrznego bo to nie jest konto prywatne tylko firmowe). Wire transfer w obrębie USA to już nie $45 ale i tak $25... Czy ktoś wie jak to zrobić bez płacenia tak wysokich opłat?

Link to comment
Share on other sites

Limit zależy od konta, personal banking ma $1000 dziennie. Dla "outgoing intl. transfers" jest "no transfer fee" ale za to jest "FX Fees apply for outgoing international transfers". To sugeruje, że po pierwsze to nie jest do końca za darmo a po drugie, to nie jest na konto walutowe.

Link to comment
Share on other sites

no, ale ciekawe jaki jest ten FX bo nigdzie nie mogę znaleźć?

A dlaczego nie na konto walutowe, przecież tam mowa jest o transferze z konta w Citi w USA na konto Citi w Polsce? A do przelewu podaję przecież nr konta w USD?

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że skoro ten FX Fee jest podany bez wyjątku, to nie znaczy że dla transferów na konto walutowe go nie pobierają, tylko to znaczy że takich transferów w ogóle nie robią :) Ale nie wiem. Sprawdź.

Link to comment
Share on other sites

Dziś rano znalazłem informację na polskiej stronie Citibanku: https://www.online.citibank.pl/p/e_usa.do

Również zadzwoniłem na infolinię. Dowiedziałem się, że przelew z rachunku w USA na rachunek w Citi prowadzony w polskim oddziale w USD, kosztuje 8$. Transakcja jest dokonywana online, a to oznacza, że pieniądze są na koncie od razu.

To chyba najtańsze rozwiązanie dla osób, które mają konto w tym banku. Ja mam i się cieszę! :) No chyba, że jest coś ciekawszego! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

FYI, currencyfair.com nie pozwala na transfer bez zmiany waluty. Po zaksięgowaniu depozytu trzeba zrobić wymianę. Potem przed transferem na konto można wymienić z powrotem na USD ale oczywiście będzie pewna strata.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...