Skocz do zawartości

America The Beautiful National Parks Pass


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam antelope canyon nie jest parkiem narodowym, należy do Indian i oni kasują $20 od osoby (nie od samochodu). Dlatego w czasie mojej wycieczki stwierdziłem, że tam nie jedziemy, bo szkoda $80 za cztery osoby... Ta karta tam nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał c4r0, w Antelope Canyon obowiązują oddzielne opłaty, gdyż jest on własnością Indian. Nie można go zwiedzać samemu, ta opłata obejmuje dojazd z parkingu co kanionu samochodem (zdaje się, że na pace pickupa czy innego większego pojazdu) oraz zwiedzanie go z przewodnikiem. Za robienie zdjęć aparatem ze statywem z tego co pamiętam płaci się dodatkowo. Jest kilka firm oferujących zwiedzanie tego kanionu, więc dokładniejsze info można znaleźć na ich stronach zapewne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dodatkowo płaci się za Upper i za Lower. Jeszcze kilka lat temu Lower dało się zwiedzać samemu, nie wiem jak teraz.

Upper - Bardziej znany czyt. więcej turystów, dowożą Cię Indianie na swoich pickupach, płaski - w sensie chodzisz po równym piachu, bardziej malowniczy i w okresie lata przez kilkadziesiąt minut można zobaczyć "ten" promyk światła

Lower - ciekawszy, większy, położony w pobliżu parkingu, wchodzi się w tak jakby "dziurę w ziemi" , więc w środku różnego rodzaju przejścia, drabinki itd.

Jeżeli będziesz miała czas- zobacz oba, jeżeli nie to jednak chyba Upper. Uważam że Atylope to jedno z najładniejszych miejsc na całym zachodzie i każdemu polecam żeby go zobaczył jak tylko ma możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej

Planuje kupic ten bilet jednak nie znalazlam jednej informacji

Wiecie moze czy obejmuje on tez Antelope Canyon? Nie ma go na liscie, wiec niewiem czy sie nie zalicza czy moze ma jakoms inna nazwe ...

powinnas wiedziec przed ze dojazd jest utrudniony/zamkniety do canyonu z powodu zawalenia sie drogi dojazdowej 89

tu mozesz sledzic wiadomosci o stanie drogi i dojezdzie

http://azdot.gov/us89/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ok a jeszcze mi powiedzcie czy lepiej isc na upper czy lower? W ten sam dzien chce jeszcze zobaczyc Bryce Canyon wiec mam czas tylko na jedna strone antylope. A jesli chodzi o rezerwacje to moge kupic bilety na miejscu czy mam zamowic przez internet? Tam jest tylko jedna firma operujaca wyprawe czy kilka ? ( bo nie rozumiem np jak na jednej stronie pisze ze upper kosztuje 6$ a na drugiej 35$ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...