Skocz do zawartości

Poloznictwo Czy Pielegniarstwo? - Co Jest Bardziej Perspektywiczne W Usa?


ygritte

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam w tym roku nowe studia - albo poloznictwo albo pielegniarstwo. Poniewaz jestem w zwiazku z Amerykaninem, nie wykluczam, ze kiedys moge wyemigrowac do USA. Nie jest to oczywiscie pewne, ale jako osoba duzo planujaca, wole wiedziec, jakie mam opcje, zarowno w Europie, jak i w USA.

Naczytalam sie sporo o nostryfikacji dyplomu pielegniarskiego, a co z dyplomem poloznej? Czy sa wieksze problemy, by zostac registered midwife? Czy jest jakakolwiek roznica, czy bede miala licencnat z pielegniarstwa czy z poloznictwa zdany w Polsce? Czy sa jakies rzeczy, ktore moge zrobic w Polsce, aby ulatwily mi prace w zawodzie poloznej w USA/ogolnie krajach obcojezycznych, ktore pozwalaja przyspieszyc tego typu procedury? Jakies ogolnie respektowane certyfikaty z medical English? Rozumiem, ze bedac doskonale przygotowanym pod wzgledem znajomosci przepisow prawnych i tak dalej jest mozliwe uzyskanie uprawnien do wykonywania zawodu w ciagu roku od uzyskania stalego pobytu? Jezeli czlowiek jedzie i wie, co ma zrobic, gdzie ma uderzac i jakie dokumenty z Polski potrzebuje? ;)

Czasu jest duzo, nie oczekuje nie wiadomo jak obszernych wypowiedzi, ale gdybyscie mogli podrzucic kilka ciekawych linkow/lektur i tak dalej, to chetnie przecztam i bede baaaaardzo wdzieczna. Interesuje mnie wszystko na ten temat.

A - i co jest bardziej perspektywicznym wyborem? Serce mi mowi, zebym wybrala poloznictwo, zdecydowanie jest to, na czym chce sie skupic, ale chetnie poznam opinie.

Aha, zapomnialam - moj "potencjalny" stan zamieszkania byloby to New Jersey.

Z gory dziekuje, jestescie kochani,

Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...