Skocz do zawartości

Karta maestro!!!


iris

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktoś może jest zorientowany jak wygląda sprawa kart kredytowych lub płatniczych w USA :?: Ja mam maestro i nie bardzo wiem czy maestro jest w Stanach akceptowana. Moja siostra była rok temu w USA i nigdzie nie mogła korzystać z tej karty. Mówiła, że działa tylko visa i mastercard. Może ktoś wie coś więcej na ten temat :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolezanko z rodzinnego miasta! :)

Wiele cennych informacji znalazlabys juz wczesniej samemu, uzywajac opcji "Szukaj", ktora polecamy kazdemu, kto chce, aby na naszym wspolnym Forum panowal wzgledny porzadek:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=1807

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=1769

Milej lektury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Maestro na nic ci sie w USA nie przyda.
ja korzystalem z visy electron i maestro juz 4 lata temu jak bylem po raz pierwszy w usa. nie bylo z tym najmniejszego problemu. - przyjmowali je bez zadnego "ale" i nawet bez ogladania! (i to w "za[beeep]ejewie"!)  autoryzacja maestro w markecie tylko 1 raz wymagala pinu, a tak cala reszta transakcji odbywala sie "na podpis"  

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz racje Santa, ja probowalam tylko skorzystac z bankomatu, niestety bez powodzenia. Postaram sie wyprobowac gdzies w markecie i dam znac.

dziwie sie, ze w bankomacie nie dzialalo, bo ona dziala wszedzie tam gdzie mastercard/cirrus, bo ona jest produktem mastercarda - a mastercard dziala praktycznie w kazdym bankomacie - no a szczegolnie w usa... a moze limit byl przekroczony albo transakcja byla ponad limit...?

jedyny problem jaki mialem z polskim ( z WBK) maestro i mastercardem to platnosci (TYLKO) w szwajcarii u niektorych sprzedawcow - tzn w ogole jakby nie chcialo "czytac" z paska tych kart - i to w roznych sklepach i na pokladzie SWISSa... a u innych "sprzedawcow" dzialalo normalnie.... pewnie to bylo uzaleznione od sprzetu do obslugi kart jaki mieli - moze jeden producent... nie wiem ;-) a wszedzie indziej na swiecie nie mialem problemu z maestro/mastercardem...

ale pomimo to, ze maestro dziala w usa, to jezeli ktos ma mozliwosc zabrania karty "wypuklej" (visa/mastercard/american express), to niech to zrobi..... a jezeli nie, to niech jeszcze szybko sobie zalatwi vise electron. (tak, mozna miec 2 karty do 1 konta- ja tak kiedys mialem przez pare lat i jak np jedna nie dzialala, to druga zawsze zadzialala ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...