Skocz do zawartości

Co Dokładnie Przysyłają W Pakiecie?


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:) Czy może ktoś wypisać listę jakich potrzebnych dokumentów przysyłała ambasada w pakiecie? I gdzie można je załatwić. Tak celem uzupełnienia wiedzy i zebrania informacji w jednym wątku na temat pakietu.

1) zaświadczenie o niekaralności - do uzyskania w sądzie okręgowym, opłata 50zł

2) odpis aktu urodzenia ZUPEŁNY - opłata 33 zł, Urząd stanu Cywilnego

3) nowe dowody trwania związku

Co jeszcze? (wszystko powyższe musi być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego, right? :)

Dzięki za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mi nie przysłali niczego.

1) Można ściągnąć ze strony internetowej i pójść już z wypełnionym. Lub pójść i wypełnić na miejscu.

Dla ambasady nic (co jest w języku polskim) nie musi być przetłumaczone to raz, a już na pewno nie przez tłum. przysięgłego. Tłumaczenia wykonuje się tylko dokumentów sporządzonych w innym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni przyslac ci tez ten formularz

http://photos.state.gov/libraries/poland/275705/cons_iv/IV-F04-POL%20Instructions%20for%20applicants_GSS_%20Feb%2022_%202012.pdf

w ktorym wymienione sa dokumenty ktore masz miec na rozmowie- te ktore wymienilas, plus jeszcze zdjecia, affidavit o support, sptrawdz sobie dokladnie te liste

Laurka teraz nic nie wysylaja? Kolezanka niedawno dostala pakiet i tez nie miala tego formularza, no czyli ma wszystko ok.

Sara, w kazdym razie, spojrzyj sobie na ten dokument do ktorego podalam link, pomoze Ci zgromadzic potrzebne dokumenty na rozmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link jest bardzo dobry, w nim jest wszystko. Ja spojrzałam na powyższą listę, odhaczyłam, że wszystko mam i odesłałam zeskanowane do Ambasady razem z DS 230. Za poradą jkb na nic nie czekałam i dobrze zrobiłam. Potem tylko potwierdzili, że przekazali w odpowiednie ręce (to był piątek tydzień temu), a 2 dni po weekendzie dostałam list, w którym też nic nie było ha ha ha. I po prostu przystąpiłam natychmiast do wyznaczenia rozmowy. Na stronie Ambasady jest praktycznie wszystko i wystarczy to zgromadzić i jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info :)

po odesłaniu formularza umwaiam się na badania lekarskie? co trzeba przynieść na takie badania i gdzie znaleźć listę lekarzy zatwierdzoną przez ambasadę aby się na nie umówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pametaj tez o paszporcie, zdjeciu wizowym i numerze sprawy ktory bedzie w liscie (podobno mozna i bez numeru sprawy robic badania ale jak ja robilam to wymagali podania tej informacji).

Jesli nie jestes ani z Warszawy ani z Krakowa, mozna spokojnie tak ustawic termin zeby badania krwi i rtg zrobic rano, odebrac po poludniu i rowniez zalatwic wizyte lekarska tego samego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie, bo wlasnie studjuje formularz IV/F04 i się zastanawiam z czego wynika koniecznosc przedstawienia dowodow pozostawania w kontakcie? poniewaz ten formularz o tym nie wspomina. pytam, poniewaz niedawno dostalam NOA2 i chcialabym zaczac kompetowac wszystkie niezbedne dokumenty zeby byc w stanie odeslac im to jak najszybciej jak juz dostane pakiet. juz mam absolutnie dosyc tego czekania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...