Jump to content

Sara

Użytkownik
 • Posts

  356
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Seattle, WA

Recent Profile Visitors

3,804 profile views

Sara's Achievements

Aktywny użytkownik

Aktywny użytkownik (1/2)

6

Reputation

 1. Wiem, że piszesz że interesujesz się historią. Moja rada jest taka, że jeśli będziesz płacić za naukę, to wybierz coś, po czyn będziesz zarabiać świetne pieniądze. Cybersecurity, software engineer itd. Będziesz miał na wstępie $100k rocznie i sign up bonus $50-$80k, jak się dostaniesz do dobrej firmy. Co roku podwyżka, bonusy i stock. W mniejszych firmach co prawda mniej, ale tez dobre wynagrodzenie. I na historię jako hobby/ pasję na pewno znajdziesz czas To, czym się pasjonujemy się zmienia z czasem, i jest to naturalny proces jak dojrzewamy i się rozwijamy. Większość z nas nie ma luksusu połączenia pasji z wysokimi zarobkami. Ale dobre wynagrodzenie umożliwi Ci rozwijanie pasji na boku w wygodnej rzeczywistości. Jak sam mówisz, jesteś jeszcze młody. Masz czas na zmianę kierunku. Zastanów się głęboko i spokojnie jak chcesz żeby Twoja codzienna rzeczywistość wyglądała i zrób sobie rachunek czy historia lub bycie nauczycielem umożliwia Ci życie o jakie się ubiegasz. Wiem, że my Polacy o kasie mówić nie lubimy, i że ponoć pieniądze szczęścia nie dają. Powiem Ci, że jestem zdecydowanie szczęśliwsza odkąd zarabiam $200k zamiast $50k. I to nie chodzi o te pieniądze wpływające na konto ale o to życie, które mi zapewniają (wakacje, podróże, nowe książki, wygodny dom, sporty, wypady, dotacje które jestem teraz w stanie robić, oszczędności, życie bez patrzenia na każda złotówkę). Taka moja rada planuj rozumnie, tak być mógł się cieszyć życiem dniem za dniem! Jeśli bycie nauczycielem historii Ci zapewni rzeczywistość, która Ci przyniesie szczęście i spełnienie to trzymam kciuki. Jeśli nie, to może warto się zastanowić co innego mogłoby?
 2. Hej, czy ktokolwiek się orientuje gdzie w okolicach Seattle można wykonać zdjęcie do polskiego paszportu?
 3. Oj, może masz rację i ten COVID tak na mnie wpłynął. Przed pandemią 3 razy w tygodniu miałam wioślarstwo drużynowe, w weekendy łyżwy na lokalnym ringu, dużo znajomych w pracy. Teraz jestem w domu ciągle, może mnie dopadła 'cabin fever'. Tęsknię za rodziną, zwłaszcza mamą, która mieszka sama. Z tysiąc razy chciałam ją przekonać, żeby się do mnie przeprowadziła, ale mama nie chce zmieniać stylu swojego życia i ją rozumiem. Z drugiej strony jesteśmy z mężem w trakcie adopcji więc póki co na razie Stanów opuścić nie możemy. Przynajmniej przez 2 lata. Ale po tym czasie, kto wie? Pracuję w Microsofcie i dałam znać mojej menadżerce, że w przyszłości potencjalnie będę zainteresowana żeby się przenieść do CEE (central Eastern Europe) i ona skontaktowała mnie z paroma osobami. Zbuduję kontakty i jeśli za kilka lat będzie to miało sens może się przeprowadzimy I masz 100% racji, brązowie Polskę w wspomnieniach, bo jest daleko. Przypomina mi się wiersz Norwida Moja Piosnka o tęsknocie. Ah!
 4. Hej! Czy ktokolwiek zastanawia się nad powrotem do Polski, albo do Europy? Ja ostatnio zaczynam o tym rozmyślać. Może z powodu czasu jaki spędziłam w Stanach (7 lat), tęsknota powróciła... Mieliście takie myśli? Jeśli tak to na jakim etapie emigracji? Co zaważyło w jedną czy w drugą stronę? Rozumiem, że każdy ma indywidualną sytuację... ale jeśli chcecie się podzielić przemyśleniami byłabym wdzięczna
 5. Hej Nigella,

  Moglabys sie podzielic szczegolami umijscowienia aktu slubu i wymiany paszportu polskiego? 

  Dzieki,

  Kasia

 6. Zamówiłeś wielojęzyczny czy zupełny/skrócony? Czy wystarczyło wysłać wniosek z potwierdzeniem zapłaty? Żadnego dokumentu do wglądu nie trzeba było załączać?
 7. Mój mąż i ja zaczęliśmy proces adopcji. Jednym z wymagań jest odpis zupełny aktu urodzenia, oryginał. Czy ktokolwiek wie jak mogę taki odpis otrzymać?
 8. Jeśli ktoś jak ja prawie 3 lata temu, ma pytania na temat znalezienia pracy i samej pracy, to ja chętnie podzielę się doświadczeniem
 9. Polecam „Black” na Netflixie. My z mężem oglądany poraz drugi. Świetny! Na początku chciałam zrezygnować ale po drugim odcinku nie było mowy żeby się oderwać. Jeden z lepszych seriali jaki oglądaliśmy.
 10. Czy ktoś niedawno wracał do U.S. z panieńskim nazwiskiem w paszporcie i nowym na green card? Bez problemów?
 11. Mindhunter night manager Orville seal team handmaides tale
 12. Dzięki andypole. Czy to jest jedyne miejsce?
×
×
 • Create New...