Jump to content

Sara

Użytkownik
 • Content Count

  347
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6

About Sara

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Seattle, WA

Recent Profile Visitors

3,354 profile views
 1. Jeśli ktoś jak ja prawie 3 lata temu, ma pytania na temat znalezienia pracy i samej pracy, to ja chętnie podzielę się doświadczeniem
 2. Polecam „Black” na Netflixie. My z mężem oglądany poraz drugi. Świetny! Na początku chciałam zrezygnować ale po drugim odcinku nie było mowy żeby się oderwać. Jeden z lepszych seriali jaki oglądaliśmy.
 3. Czy ktoś niedawno wracał do U.S. z panieńskim nazwiskiem w paszporcie i nowym na green card? Bez problemów?
 4. Mindhunter night manager Orville seal team handmaides tale
 5. Dzięki andypole. Czy to jest jedyne miejsce?
 6. Organziuje dla naszego działu finansów potluck w niedzielę i każdy ma przynieść potrawę/ danie skąd pochodzi. Będzie Etiopia, Chiny, Wietnam, Meksyk, USA i Polska. Czy ktoś wie gdzie mogę kupić polskie jedzenie w Portland, OR czy okolicach?
 7. Dzieki grape... Amy pislala o odnowieniu ja sie pytam o zniesienie warunków. Wystarczyło powiedzieć że proces jest ten sam.... Ja wysłałam miesiąc przed wygaśnięciem zielonej karty. Sprawdzam stronę Kalifornii CSC i kilka dni temu ją zaktualizowali. Przez dwa miesiące ruszyli się do przodu o 5 dni... w takim tempie będę czekać kolejne 8 miesięcy....
 8. 'Renew it' a 'lift conditions' - nie ma różnicy? moje extention wygasło kilka dni temu wiec nie mam żadnego dowodu ze jestem tutaj legalnie.... byliście w takiej sytuacji?
 9. My tez dom upiększamy żeby na sprzedaż wystawić. Już pewnie z pięć tysi poszło jak nie więcej... i drugie tyle pójdzie. Najwiecej kosztował nasz front/backyard... koło 3 tysi.. nie myślałam że tyle ogródek wyjdzie...
 10. Chciałabym wysłać paczkę z US do UK. Moja kuzynka jest w ciąży i chcemy jej wysłać prezent na urodziny dziecka. W jaki sposób mogę wysłać żeby kuzynka nie musiała płacić cła ?
 11. Czy ktoś się orientuje jak wyglada proces gdy 1 roczne green card extension wygasa?
 12. Ja za to przeglądam te oferty interview zwłaszcza jeśli podane jest wynagrodzenie. Lubię być na bierząco jeśli chodzi o wynagrodzenie na podobnych pozycjach. Tak, wiem ze mogę sobie sprawdzić online średnie.. I zgadzam się w 100% - częste rozmowy i negocjacje to podstawa. Drugi element to jak te negocjacje poprowadzić. Ja osobiście uważam że można znacznie lepiej poprowadzić dyskusje niż grożenie ze się odejdzie lub dostało się inna ofertę. To może być efektywne rozwiązanie ale na pewno niedlugoterminowe w oczach rady nadzorczej. W styczniu poprosiłam o podwyżkę i w taki sposób ze firma chce mi teraz dać awans - i poważnie mówię - zmienili zdanie głównie z powodu argumentów jakich użyłam w moim salary pitch. moja rada: po pierwsze sukces twojej firmy to twój sukces. Jak się do niego przyczyniłas i jak się przyczynisz w przyszłości. To także udowadnia twoja dedykacje. A to pracodawca bardzo ceni. a to tylko po peoerwsze. Ilon jeśli uważasz ze twoje wynagrodzenie jest nieadekwatne do twojej roli, rynku, i performance to jest czas
 13. Głównie LinkedIn. Mam tez swojego rekrutera, który co jakiś czas mi przesyła job descriptions, jeśli uważa że jest interesujące.
 14. Przeglądam sobie moje wpisy i przypomniały mi się chwile gdy szukałam pracy prawie 3 lata temu. Jak wszystko się zmienia! Teraz dostaje ofertę interview kilka razy w miesiącu... bardzo dużo się nauczyłam jeśli chodzi o rynek pracy i wynagrodzenia. W tylko 2.5 roku wynegocjowałam 4 podwyżki, w tym jeden awans, łącznie $35k. Teraz stoję przed kolejnym awansem do roli menadżera naszego fianance departament i wszystko wskazuje na to ze za kilka miesięcy to już będzie oficjalne. Także od entey level do menadżera w 3 lata. Pisze o tym ponieważ jeśli ktoś się obawia amerykańskiego rynku pracy albo inni mu mówią jak to ciężko o dobra prace - nie dacie sobie wmówić. Z właściwa wiedza, nastawieniem, ciężko praca, i odwaga kariera Jest otwarta przed wami. jesli macie pytania (zwłaszcza jak poprosić o podwyżkę lub awans i ja dostać) dajcie mi znać. Postaram się pomoc. Jeśli nie prosisz - nie dostaniesz.
 15. 9 miesięcy ... dlaczego USCIS nie aktualizuje strony internetowej na bierząco? Ostatni update jest z grudnia...
×
×
 • Create New...