Skocz do zawartości

Co Dokładnie Przysyłają W Pakiecie?


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

jedyne co mozesz zrobic to dzwonic do ambasady. u mnie wygladalo to tak, ze na stronie nvc mialam status ready, ale w ambasadzie nadal nie mieli moich papierow. IVf04 wyslalam mailam tak czy tak. dzwonilam codziennie i dopiero po tygodniu albo nawet wiecej moglam placic i umawiac sie na spotkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mi nigdy nie chcieli nic przez telefon powiedziec (w ogole chyba z samymi idiotami rozmawialam, bo za kazdym razem mylili informacje) i bazowalam wylacznie na tym, co sie pokazywalo online (1.Ze papiery doszly wg DHL; 2. Ze papiery sa ready).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Podepnę się pod ten temat z moim pytaniem.

NOA2 jest już w drodze, kompletuję powoli dokumenty i przy tej okazji mam wątpliwości odnośnie zaświadczenia o niekaralności. Mieszkałam we Włoszech 10,5 miesiąca (Erasmus) do sierpnia 2011, w lutym 2012 byłam tam ponownie przez 4 miesiące jako turystka (mieszkałam z narzeczonym). Jak myślicie, potrzebuję zaświadczenia o niekaralności z Włoch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat z moim pytaniem.

NOA2 jest już w drodze, kompletuję powoli dokumenty i przy tej okazji mam wątpliwości odnośnie zaświadczenia o niekaralności. Mieszkałam we Włoszech 10,5 miesiąca (Erasmus) do sierpnia 2011, w lutym 2012 byłam tam ponownie przez 4 miesiące jako turystka (mieszkałam z narzeczonym). Jak myślicie, potrzebuję zaświadczenia o niekaralności z Włoch?

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/police_certificates.html

http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3195.html#police

Może pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)
Trafiłam już wcześniej w podane przez Ciebie linki, ale zgodnie wszyscy piszą "jeśli mieszkałeś/-aś dłużej niż 12 miesięcy", ale nie ma nic mowy o tym, czy taki "rozbity" okres jak mój (przy czym 4 miesiące były turystyczne), kwalifikuje się do tego. Chyba po prostu postaram się dodzwonić do ambasady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodzwoniłam się do ambasady i dowiedziałam się, że zaświadczenie o niekaralności z innego kraju jest wymagane jeśli mieszkało się w danym krajem powyżej 12 miesięcy za jednym razem, bez przerw. Może jeszcze komuś ta informacja się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam czy te dokumenty musza byc oryginalne? Mam skan listu od pracowawcy bo Jessie dostal go na maila, jego taxy to wydruki z jego strony....skan rozwodu I jego aktu urodzenia oraz formularza z jego informacjami biograficznymi.

Ja też miałam wydruk listu od pracodawcy, bo mój narzeczony też dostał go mailowo. Pay stubs to też wydruki bo były w formie elektronicznej. Final divorce decree i akt urodzenia to były kserokopie:) Także myślę, że to co masz jest ok. Jeśli w ogóle będziesz cokolwiek z tych rzeczy pokazywać, ja nic nie musiałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja znowu z zapytaniem :P w formularzu http://photos.state.gov/libraries/poland/275705/cons_iv/IV-F05K-POL%20Eligibility%20letter_rev_%20Aug%2010_%202012.pdf%C2'>

9.Podanie o wizę dla każdej osoby ubiegającej się o wizę wypełnione w języku angielskim drukowanymi literami Formularz DS-156 (2 egz.) i Uzupełnienie DS-156K
czy jeżeli ja jadę tam z córką to muszę w jej imieniu wypełnić ten wniosek DS-156? Czy DS230 równiez wypełniam na córkę tzn tak jakby w jej imieniu?
Nie wiem czy dokładnie zrozumiałam do lekarza potrzebuje paszportu? i córcia równiez? do tej pory muszę przyznać ze przeoczyłam taka informacje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja znowu z zapytaniem :P w formularzu

9.Podanie o wizę dla każdej osoby ubiegającej się o wizę wypełnione w języku angielskim drukowanymi literami Formularz DS-156 (2 egz.) i Uzupełnienie DS-156K
czy jeżeli ja jadę tam z córką to muszę w jej imieniu wypełnić ten wniosek DS-156? Czy DS230 równiez wypełniam na córkę tzn tak jakby w jej imieniu?
Nie wiem czy dokładnie zrozumiałam do lekarza potrzebuje paszportu? i córcia równiez? do tej pory muszę przyznać ze przeoczyłam taka informacje....

To może znowu ja się udzielę ^_^ Odnośnie wizyty u lekarza musisz mieć ze sobą paszport, córka też. Musisz mieć też raczej numer sprawy (mnie o to pytała lekarka) - będzie w pierwszym pakiecie od Ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...