Skocz do zawartości

termin interview?


borutnia

Rekomendowane odpowiedzi

Teretycznie istnieje mozliwosc przelozenia, ale zawsze przy tym informuja ze nie gwarantuja na kiedy i czy beda jeszcze dostepne wizy ( wazne szczegolnie w tym roku kiedy juz w oficjanym biuletynie byla informacja ze dla poalkow i ukraincow pula sie wyczerpuje).

Z drugiej strony jak on to wyslal, ze nie doszlo chyba zwylym listem, taki nasz priorytet kosztuje u niech 10-15$ za przeslanie kilku stron.

Mozesz isc tez w terminie ( co raczej jest zalecane) i czesto bywa tak ze jak kosul uwaza ze zabezpieczenia finansowe sa za niskie pyta sie czy moze pan/pani zalatwic jeszcze aos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ile idzie priorytet z usa z tego co sie orietuje to 3 do 4 dni?może to być ?czy raczej nierealne?przecież samolot nie leci tydzień ani dwa tylko ok.11 godzin do wawki a potem do poszczegolnych miast to chyba jest kwestia kilku dni tak mi sie bynajmniej wydaje niestety idzie juz3 tydzien dziwne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pocztowy priorytet z usa wlasnie idzie do tygodnia ( koszt jak mowie 15$). Tak wiec na pewno cos nie tak z ta jego wysylka. Zreszta zwykly list potrfi dojsc czasami w piec dni, o ile ktos sie w polsce na niego nie polaszczy.

Mozna przeslac tez poczta kurierska wtedy dwa dni ale to juz troche kosztuje.

Kiedys z polski musialem cos szybko wyslac do usa, poszlo dhl-em, kilku stronnicowy dokument, doszlo oczywiscie w dwa dni, mozan bylo sledzic cala droge przesyli w internecie ale kosztowalo 230 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie?czy w zaswiadczeniu o zatrudnieniu musi byc wyszczególnione,ze pracuje dłużej niż dwa lata na takim i takim stanowisku i musi ono być potwierdzone notarialnie,i czy czy info. o nie karalnosci musi być zatwierdzone przez przysięgłego?ijak sie faktycznie przedstawia sprawa finansów własnych?musze to wykazać przecież jak pracuje w firmie powiedzmy X to ja mam zwykły ROR wiadomo jak to jest kase wybierasz na bieżąco! wiec musze mieć jakaś tam wieksza kwote ja nie staram sie o vize turystyczną tylko GC,prosze o porade!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz kawal czasu zadajesz pytania odnisnie gc. Jakie potwierdzone notarialnie zaswiadczenie o niekalralnosci? Wypelniasz druk ze swoimi danymi i odsylasz do krajowgo rejestru do warszawy tam wpisuja czy tez masz cos na sumieniu czy tez jestes czysty a swistek bezposrednio zabiera czlowiek z ambasady ( zjawia sie tam raz w tygodniu). Ty nie masz juz z tym stycznosci. Mam nadzieje ze te zaswiadczenie juz dawno wyslales ( bo jak niedawno pisales wizyte masz w przyszlym tygodniu), mozliwe ze zaswiadczenie mozna tez samemu doniesc ale preferowana jest ta wersja opisana powyzej.

Jezeli spelniasz wymog wyksztalcenia sredniego ( nie starasz sie o gc na podstawie doswiadczenia wykonywanego zawodu) to zadne zaswiadczenie z obecnej pracy w polsce nie jest ci potrzebne tym bardzie potwierdzone notrialnie ( wszelkie oryginaly dokumentow wystawione w jezyku polskim lub angielski nie musza byc tlumaczone ani potwierdzane notarialnie- wyjatek wyroki sadow).

Na stronie ambasdy jest napisane ze nalezy dostarczyc wyciag z ostanich 12 miesiecy. W niektorych bankach nawet nie ma mozliwosci wystawienia czegos takiego, a jedynie wydanie zaswiadczenia o stanie rachunku na dany dzien i w ambasadzie to przechodzi.

Porada ludzie aby wykazac ze maja wieksza sume pieniedzy ( jezeli jej nie maja) pozyczaja od znajomych/rodziny wplacaja, biora zaswiadczenie, wyplacaja pieniadze i oddaja tym od ktorych pozyczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z toba ale w formularzu informacyjnym na temat co mam wziąść na rozmowe jest:Na rozmowę z konsulem wymagane jest dostarczenie wymienionych niżej dokumentów (oryginałów) ułożonych w następującym porządku:

1. Niniejsze wezwanie.

2. Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty rozmowy z konsulem.

3. Oryginał odpisu zupełnego aktu urodzenia każdej osoby ubiegającej się o wizę.

4. Oryginał odpisu zupełnego aktu małżeństwa (po jednym egzemplarzu dla każdego współmałżonka) (jeśli dotyczy).

5. Odpis wyroku sądu o rozwodzie lub akt zgonu współmałżonka/i (jeśli dotyczy).

6. Jedna kolorowa fotografia dla każdej osoby ubiegającej się o wizę imigracyjną lub wizę V, podpisana na odwrocie i dwie fotografie dla każdej osoby ubiegającej się o wizę K1, K2, K3 i K4 (szczegóły dotyczące fotografii znajdują sie na drugiej stronie).

7. Zapytanie o udzielenie informacji o osobie z Krajowego Rejestru Karnego.

8. Odpis wyroku sądowego wraz z tłumaczeniem na język angielski (jeśli dotyczy). jesli chodzi o info o nie karalnosci tak ja to wysłałem jeszcze w srodkowej fazie postepowania jakis rok temu bo wtedy potrzebowali jak wypełniałem druki bodajże DS_230 teraz potzebuja aktualny tak mi sie wydaje co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...