Skocz do zawartości

Wyjazd Do Ny Na Tydzień


acad

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tam pogoda nie przeszkadzala. Bylo zimno ale do zniesienia. Jak ktos byl w Zakopanem zimą to zniesie to bez problemu. Dodatkowy plus to mozna ugrzać się w metrze :). Latem sobie nie wybrazam, ze wzgledu na tlok, duchotę i zapachy na ulicy. Kolo godziny 18-19 szlismy zobaczyc choinkę. Była po prostu rzeka ludzi, nie szlo sie przedostac (nawet nie widzialem lodowiska). Na szczescie za 2 dni w mniejszym tloku i w dzien sie udalo wszystko zobaczyc :).

Kolejna sprawa jaka mnie nurtuje, to to, że ludzie tu na forum strasznie demonizują urzędników USA czy to tych w konsulacie czy na granicy. Wedlug mnie jesli nie masz nic do ukrycia, jedziesz w jasno okreslonym celu to nie bedzie zadnych problemow. Wszystko przebiegnie tak jak w naszym przypadku w przyjaznej, bezstresowej atmosferze. Bylismy bardzo zdziwieni, ze ludzie w Nowym Jorku są tak uprzejmi (zaczynając od kontroli granicznej).

Chociaz we Frankfurcie na lotnisku pracownicy lufthansy przez glosniki nawolywali osobę o arabskim imieniu do stawienia się przy gate. Gdy po kilku próbach ten chlopak sie zjawil od razu z tlumu ludzi oczekujacych na lot wyszedl Pan w garniturze (podejrzewam jakiś agent jakichś służB) i sprawdzał tą osobe, paszport i zadawał pytania). Na granicy stal przed nami i został odstawiony na bok do jakiegos pokoju jak to okreslono by zadać dodatkowe pytania.

Teraz mi sie marzy kolejna podróż do USA, tylko nie wiem gdzie. Chcialbym na dluzej, tak bardziej przekrojowo i raczej na zachodnie wybrzeze, albo do Las Vegas i zrobić objazdówkę samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Powertuj to forum na temat wycieczek po zachodnim wybrzeżu. Znajdziesz wiele informacji i porad co do tras, hoteli, wynajmu aut, itd. itp. Las Vegas dobre na 24 godziny, ale parki narodowe w tej części kraju, malownicza trasa wzdłuż wybrzeża Pacyfiku z LA do San Francisco, redwood forest - wspaniała wycieczka.

Miło że uważasz Niujorkerów za uprzejmych - Amerykanie tej opinii nie podzielają, często tak na zapas, nawet jeżeli nigdy tu nie byli, podobnie jak Polacy wierzą że wszyscy Amerykanie są chorobliwie otyli. Jesteśmy przede wszystkim pragmatykami. NY corocznie odwiedza 40 milionów turystów, więc staramy się żeby odnieśli miłe wrażenia i dzielili się z nimi znajomymi po powrocie do domu, bo jakby nie było, wpompowują sporą kasę do budżetu miasta.

Co prawda urzędnikami imigracyjnymi USA nigdy nie miałam do czynienia, ale TSA i odprawy celnej nikt nie unika, więc żeby poszło jak najprędzej stosuję te same zasady co w rozmowie z wariatami: uprzejmy wyraz twarzy, równy, niepodniecony ton głosu, krótkie, rzeczowe odpowiedzi, nie wdawać się w sprzeczki. Ponieważ często podróżuję służbowo, o absurdalnych przejściach lotniskowych zresztą nie tylko w USA mogłabym napisać książkę czarnego humoru, ale po prostu olewam te przygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam,

Przeczytałam cały wątek i troszkę się jeszcze dopytam o noclegi. Polecacie stronkę airbnb, też ją wcześniej znalazłam i mi się to spodobało. Fajnie, że jest to coś pewnego. Nie mniej jednak czy ktoś może polecić konkretny nocleg z tej strony? Chodzi mi o okolice Manhattanu - 4 osoby/wrzesień.

I jeszcze jedno: Czy warto jechać do Waszyngtonu na jeden dzień? Z samego rana wyjazd i powrót późnym wieczorem? Tak by właściwie przejść się ulicami miasta, zobaczyć Biały Dom? Ewentualnie gdzie poza NY można coś ciekawego zobaczyć?

Rozważam jeszcze Filadelfię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: Czy warto jechać do Waszyngtonu na jeden dzień? Z samego rana wyjazd i powrót późnym wieczorem? Tak by właściwie przejść się ulicami miasta, zobaczyć Biały Dom? Ewentualnie gdzie poza NY można coś ciekawego zobaczyć?

Jezeli tylko to to jeden dzien starczy. Sam mall jest dosc maly. Bialego Domu do Kapitolu jest godzinka wolnym krokiem. Mozecie zahaczyc o jakies muzeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...