Skocz do zawartości

Wyjazd Do Ny Na Tydzień


acad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Razem z dziewczyną chciałbym sie udać do Nowego Jorku na tydzien na przełomie października i listopada.

Nigdy nie byłem w USA a od zawsze są moim marzeniem.

Jaki wniosek o wizę muszę wypełnić ? Jaki jest czas oczekiwania na rozmowe i ile to obecnie kosztuje ?

Mam jeszcze pytanie. Jakie mam szanse na dostanie wizy przy założeniu, że aktualnie się nie uczę (skonczyłem studia kilka lat temu), od ponad 3 lat mam stałą pracę, nie mam absolutnie nikogo w USA i nie zamierzam tam zostać.

Wybrałem juz linie lotnicze, narazie teoretycznie (AirFrance/KLM, BritishAirways, AirBerlin). Lotem nie chce bo raz ze duzo drozej a dwa roznie to bywa. Jakie polecacie ?

Gdzie najlepiej nocowac ? Znalazlem hotel w dzielnicy Queens: http://www.booking.com/hotel/us/ramada-long-island-city.pl.html?sid=a97885088e64b7cbdd18f1645cbf8b66;dcid=1

Nocował ktos z was tam ? Bezpieczna okolica ? Moze macie cos innego do zaproponowania/polecenia ? Cena do 3000 zl. maks za 5 nocy wraz z podatkiem.

Jakie są koszty wyżywienia w NY ? Proszę o przykładowe ceny.

Czy posiadając kartę debetową Mastercard z mBanku moge dokonywać płatności w USA oraz rezerwować bilety oraz nocleg na booking.com ? Karta ma możliwość transakcji internetowych po wczesniejszym ustaleniu limitów (dziala jak w przypadku kart kredytowych. Sprawdzałem tylko raz, rezerwując bilet w Deutche Bahn - poszlo bez problemów).

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Niewiele Ci pomogę ponieważ my ruszamy dopiero za tydzień, natomiast co do noclegu spróbuj air b'n'b zamiast hotelu. Jest taniej no i masz całe mieszkanie dla siebie. Za 8 dni na Upper East side (2 pokojowe mieszkanie) na początku września płacimy 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

airbnb.com - rowniez polcam stronke...to takie ogolnoswiatowe allegro mieszkaniowe...

na wstepie zapoznaj sie z tym

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html

oraz z tym:

http://forum.usa.info.pl/topic/17877-wasze-wizyty-w-konsulacie-w-tym-roku/

moim zdaniem nie mysl narazie o liniach, noclegu, wyzywieniu i kartach debetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza to koszt 512 zł od osoby. Wniosek złożyliśmy 30 grudnia, 2 stycznia mieliśmy rozmowę. Nie mamy nikogo w USA, dawno skończyłam studia, mąż kończy aplikację, oboje mamy stałą pracę. Rozmowa trwała jakieś 5 min. Dokumenty odebraliśmy po jakiś 2 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam. Mam jeszcze kilka pytan.

Czy wniosek o wize musimy skladac kazdy oddzielnie czy mozna to jakos razem skoro planujemy wyjazd we dwie osoby ? Chcielibysmy miec rozmowe tego samego dnia o tej samej porze. Planuje wyjazd na poczatku grudnia.

Lecial ktos lufthansa Boeingiem 747-400 ? Jakie wrazenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie można dostać z lotnisk EWR lub JFK do centrum ? Są jakies autobusy co podwożą bezpośrednio na manhattan ? Jesli tak to proszę o podanie linków.

Jakie są koszty taksówek ?

Znalazlem hotel na queens ale nie wiem jaka to dzielnica ? w miare bezpieczna do wieczornymch powrotów ? Bedzie grudzien i wczesnie bedzie ciemno. Chodzi mi o hotel Ramada Long Island.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...