Skocz do zawartości

Wyjazd Do Ny Na Tydzień


acad

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za odp. :). Jeszcze jedno techniczne pytanie. Moge z mojego konta bankowego zaplacic za nas dwoch ? Nie wiem czy dobrze mysle, ale chce zrobic dwie transakcje przez system SOFORT dla kazdego z nas osobna.

W ogole jak jest z platnosciami karta debetowa mastercard w mBanku. Chcialbym zakupic bilety lotnicze i zarezerwowac hotel. Mam ustawione limity internetowe. Kupowalem tak bilety na pociag Deutsche Bahn i nie bylo problemu.

Chcielibysmy leciec liniami wg podanej kolejnosci 1. Air Berlin (najdogodniejsza pora przylotu dla nas) 2. Lufthansa (mozna leciez z Poznania), 3. British Airways 4. Air France.

Macie jakies opinie na temat tych linii ? Ja lecialem z nich tylko Lufthansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Aha, czyli wymieniłeś linie lotnicze, jakie bierzecie pod uwagę. Myślałam, że wymieniłeś w jakiej kolejności liniami będziecie lecieć, dlatego zapytałam czy wszystkie loty macie na jednym bilecie (bo linie lotnicze, jakie wymieniłeś są w różnych sojuszach).

Ja leciałam Lufthansą i byłam zadowolona. Leciałam również Air France i zadowolona nie byłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufthansę lubię, Air Berlin - nie znam, ale rodzina leciała i byli b. zadowoleni, Air France generalnie nie ma najlepszej opinii w kwestii tzw. customer service. Co jest dośc istotne w momwncie gdy zginie bagaz lub lot jest opóźniony czy nie daj boże odwołany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leciałam Air Berlin z Krakowa do Berlina i z Berlina do Chicago i z powrotem. Nie mam w zasadzie im nic do zarzucenia. Obsługa w porządku, komfort lotu również. Jedzenie nawet dobre, o ile można nazwać dobrym jedzenie które serwują w samolotach ;) . Bardzo fajna sprawa z monitorami dotykowymi w zagłówkach dla każdego pasażera. Dzięki filmom, które oglądałam w trakcie lotu, wydawało mi się, że trwał on dużo krócej niż w rzeczywistości trwał. Można z nich korzystać nieodpłatnie. Następnym razem też zapewne będę szukać u nich biletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada w Air Berlin sprawa jedzeni, napojow (+alko) oraz wyboru miejsca w samolocie ?

Mi Air Berlin najbardziej odpowiada ze wzgledu na godzine przylotu na JFK (15.00) a Lufthansa z kolei moge leciec z Poznania i nie musze sie tluc do Warszawy ale za to przylot po godzinie 20.

Dzisiaj wypelnilismy wnioski. Oplacilem wszystko z mojego konta sofortem i mamy umowione spotkania 31.10. Czy spotkanie idzie zgodnie z ustalona godzina, czy sa jakies poslizgi ? Ile to wszystko zajmuje czasu od momentu pojawienia sie pod ambasadą ?

Co nalezy ze soba zabrac na spotkanie ? Wiem, ze to jest napisane ale dla mnie to wazna sprawa i wole byc pewien.

O co mogą nas pytac ?

Nie wiem czy dobrze zrobilismy ale nie wskazalismy siebie wzajemnie we wnioskach jako osoby towarzyszace.

Caly wniosek wypelnilem starannie, zgodnie z wytycznymi na forum, nawet dokladnie opisalem date przylotu i wylotu oraz nocleg i co chcemy zobaczyc (NYC).

Narazie stresu nie ma, raczej podekscytowanie. Zobaczymy w czwartek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acad odpowiadasz na pytania a te pytania to gdzie,po co lecisz,kiedy jesli juz macie ta date ustalona,gdzie bedziesz nocowac,co zwiedzac,co robisz np pracujesz ,moga pasc takie same pytanie do innej osoby..

Mozesz byc z kolo 30 min przed samym wejsciem.a jak sie spoznisz pare min to tez nic sie nie stanie duzego ;)

Ile czasu to moze zajac,czasami to zajmuje kolo 30 min a czasami kolo 1 godz.
masz miec wymagane dokumenty przez Ambasade,na stronie masz wykaz i tego sie trzymasz :)

NIe zapomnij o usmiechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...