Skocz do zawartości

Wyjazd Do Ny Na Tydzień


acad

Rekomendowane odpowiedzi

Taksówki na trasie Lotniska - Manhattan mają flat fare (czyli stałą stawkę) + ew. opłata za przejazd platnymi tunelami, mostami etc. + napiwek (niby nie obowiązkowy, ale w dobrym guście). Stawki masz na stronie lotnisk np. tutaj są dla JFK - wychodzi okolo $60 w sumie (tyle zaplacilam w zeszlym roku):

http://www.panynj.gov/airports/jfk-taxi-car-van-service.html

Na pewno są autobusy, które imo bardzo się opłacają np.taki jeździ Manhattan - Newark:

http://www.coachusa.com/olympia/ss.newarkairport.asp

czy ten: http://www.nycairporter.com/

Autobusy (ok $16) są tylko trochę droższe w przypadku Newark od pociągu (ok $12), a podwożą Cię pod sam terminal, nie trzeba się przesiadać z walizami etc. Po detale odsylam na strony lotnisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 174
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Zdecydowalismy sie na grudzien przed swietami. Wlasnie bedziemy wypelniac wniosek wizowy. Wyczytalem na podanej stronie, że o wize powinno sie ubiegac co najmniej 3 miesiace przed planowana podróżą a do naszej planowanej zostaje okolo 1,5 miesiaca. Bedą z tym jakies problemy ?

Gdzie moge znalezc w miare aktualne informacje jak wypelniac wniosek krok po kroku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja mam z tym doswiadczenie. Warto. To zwykle wynajecie pokoju/domu w zaleznosci co jest w ogloszeniu. Czasem masz lokatora [wlasciciela domu] w domu, a czasem nie. Czasem tez masz max umeblowanie: tv, kino domowe, wszystkie dogodnosci - jak pisalem w zaleznosci co jest w ogloszeniu i zalezy tez to wszystko od ceny. W okresie swiatecznym spiesz sie bo z tego co ja widzialem z tanimi noclegami w tym okresie + sylwek moze byc ciezko jesli chodzi o tani nocleg ! Moze, ale nie musi.................To zwykle wynajecie pokoju - nic wiecej. Kase wplacasz przelwem....mozliwe anulowanie rezerwacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy jechac na poczatku grudnia, wiec do swiat jeszcze troche ale dalo sie zauwazyc ze hotele sa duzo drozsze niz np w listopadzie albo marcu.

Co do airbnb, ja chcialbym miec mieszkanie tylko dla siebie, bez wspolokatorow, ewentualnie taka kwatera jak sie jedzie w Polsce nad morze albo gory.

Jeszcze pytanie odnosnie noclegu. Co myslicie o spaniu w innych miejscowosciach np. North Bergen albo w innych dzielnicach jak queens. Tam są dosc przystepne ceny.

Niestety na manhattanie nocleg w hotelu 5 nocy = 4000 zł + 15 % podatku (jak wynika z booking.com).

Z jakich stron najlepiej rezerwowac nocleg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie te oferty "B&B" - w wielu wypadkach masz całe mieszkanie dla siebie. Niestety w śródmieściu (okolice Times Sq.)ceny są wyższe niż w innych lokalizacjach, ale napewno tańsze niż hotel. Osobiście wolę b&b od hoteli, i zatrzymywaliśmy się w nich w różnych miastach USA i Kanady. Bywały i całe mieszkania do naszej dyspozycji, bywały pokoje w czyimś domu, ale zawsze przytulniej i bardziej "domowo" niż hotel. Jeżeli reflektujesz na New Jersey lub Queens czy Brooklyn, sprawdz dojazd to Manhattanu żebyś nie wylądował kilometry od przystanku metra lub kolejki/autobusu.

airbnb jest dobre na rezerwacje, po za tym bookit.com, wimdu.com

Pytasz o Ramada Inn Long Island - hmmm...czy masz na myśli ten w Bayside Queens? Dzielnica niczego sobie, ale raczej odradzałabym ze względu na skomplikowane dojazdy do śródmieścia no i masz nad głową samoloty startujące z LaGuardia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy jechac na poczatku grudnia, wiec do swiat jeszcze troche ale dalo sie zauwazyc ze hotele sa duzo drozsze niz np w listopadzie albo marcu.

Co do airbnb, ja chcialbym miec mieszkanie tylko dla siebie, bez wspolokatorow, ewentualnie taka kwatera jak sie jedzie w Polsce nad morze albo gory.

no to popatrz co tam w okolicach swiat pisczy w tym airbnb :)

Jeszcze pytanie odnosnie noclegu. Co myslicie o spaniu w innych miejscowosciach np. North Bergen albo w innych dzielnicach jak queens. Tam są dosc przystepne ceny.

Niestety na manhattanie nocleg w hotelu 5 nocy = 4000 zł + 15 % podatku (jak wynika z booking.com).

ja polecam strategie typu: daleki queens/ poludniowy brooklyn ale blisko stacji metra mniej wiecej....w Airbnb w wiekszosci ogloszen masz pokazane dokladnie miejsce zamieszkania na google street view....mozesz porownywac zatem czy Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...