Skocz do zawartości

Wyjazd Do Ny Na Tydzień


acad

Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie? Ja miesiac temu pierwszy raz w zyciu odwiedziłam Greenpoint i przyznam szczerze - chciałam stamtąd pryskać jak najszybciej. Pomijam, ze odniosłam wrazenie ze czas sie tam zatrzymał w latach 90-tych XX wieku to cała atmosfera tej dzielnicy.... Nieeee, jak miałam tam jechać po raz drugi do "Pyzy" po pierogi (bo akurat pierogi i tylko pierogi tam są pyszne, poza tymi z kapusta i grzybami, bo te to nie wiem do czego porównać, chyba do pierogów z kwaśną kapustą, brrr) to radością mnie to nie napawało. A juz w zyciu nie chciałabym tam byc zakwaterowana w czasie wakacji marzeń.

Poważnie. Mieszkałem u koleżanki z kumplem z Polski (byliśmy po W&T). Rano w G do L i na Manhattan na 12-13 godzin i potem z powrotem. Po drodze ze stacji kilka Żywców. :)

W ten weekend, każdą kolację jadłem na Greenpoincie, bo moja dziewczyna nie jest z Polski i bardzo jej smakowały pierogi w jednej z restauracji. Naprawdę trzeba było się najechać bo G jest local. To prawda, że czas się zatrzymał, ale co z tego? lata 90-te były najlepsze, lubię trochę nostalgii. :) Poza tym na Greenpoincie przed wizytą w zeszłym tygodniu byłem 10 lat temu i moim zdanie troszkę się zmieniło. Troszkę.

Rzeczywiście dla turysty Greenpoint to może nie jakaś atrakcja, ale ja np. lubię takie klimaty. Pomidorowa, schabowy, (podrabiana?) Biedronka... 10 lat temu przez most Pułaskiego chodziliśmy wieczorkiem posiedzieć i popatrzeć na panoramę Manhattanu. Na Greenpoincie byłem tylko dwa razy z wielu wizyt w NYC, bo z Polakami-turystami nie ma sensu tam jechać chyba, że ktoś lubi takie klimaty.

A tak naprawdę czy w Chinatown czas się nie zatrzymał? Albo w innych dystryktach? Co na Canal St jestem to są zegarki, perfumy (polecam), torebki etc. Czy wczoraj, 5 lat temu czy 10. Nawet przewodnik na promie zaklinał turystów przed łażeniem na TS, bo to fasada... De facto masz Olive Garden, Applebees, McD, Macy's itd. Jaka to atrakcja? To ja to mam bez jeżdżenia 1000 mil i w Polsce możesz pójść do Sfinxa na takie papu. Jeżdżenia metrem się nie ominie, bo z dolnego trzeba na górny pojechać, potem na środkowy i z powrotem na górny.

Jedna uwaga, gdybym jechał w zimie, to moje wybory byłyby inne niż jadąc latem. W NY byłem w lutym, marcu, kwietniu, wrześniu i październiku. Moja strategia wyboru hotelu i zwiedzania zależy od pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ciekawa dyskusja :). Faktycznie poszukam czego na Manhattanie ewentualnie Queens. Znalazlem hotel http://www.booking.com/hotel/us/pennsylvania-new-york.pl.html?sid=a97885088e64b7cbdd18f1645cbf8b66;dcid=1;checkin=2013-12-06;checkout=2013-12-11;srfid=63af037816947c608fcf7856f38060b49539aca2X3

Jego tez wczoraj podalem w wizie ale niektore opinie sa naprawde nieprzychylne. Nigdy nie bylem w nyc wiec nie wiem czego moge sie spodziewac po tej ofercie.

Czy ktoś wie jak jest z platnosciami na miejscu ? Mam tylko karte debetowa mastercard mbank z funkcja karty kredytowej (ustawione limity internetowe - zakupy biletow kolejowych Deutsche Bahn przeszyl bez problemow). Ciekawe czy taka karta moge placic w USA czy tylko pozstanie mi gotowka.

Czy ktos moze mi napisać cos o metrze w nyc ? Jak i gdzie mozna kupic sieciowke na caly tydzien itp. ? Metro jest bezpieczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada w Air Berlin sprawa jedzeni, napojow (+alko) oraz wyboru miejsca w samolocie ?

Mi Air Berlin najbardziej odpowiada ze wzgledu na godzine przylotu na JFK (15.00) a Lufthansa z kolei moge leciec z Poznania i nie musze sie tluc do Warszawy ale za to przylot po godzinie 20.

Jedzenie, napoje (zimne, ciepłe) w cenie biletu. Piwo (straszny sikacz;)) również. Nie wiem jak pozostałe alkohole. Lecąc w tamta stronę, zapytano mnie w Krakowie, gdzie chcę siedzieć, jak wracałam, nie, ale być może była możliwość wyboru miejsca, nie wiem. Ja o to nie pytałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Dlatego wybiore to albo Lufthanse, ale bedziemy musieli leciec na EWR bo przylot jest o 16 a nie jak na JFK po 20. Bedziemy miec troche czasu zeby sie ogarnac.

Przeczytalem temat o rozmowach w ambasadzie i dopadl mnie stres dzisiaj. Strasznie mi zalezy a nie chce niczego popsuc ;/. Warto brac ze soba umowe o prace, np. stary indeks itp zeby potwierdzic to co sie pisalo we wniosku ? To samo tyczy sie dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się wyluzować, myślę, że często tych ludzi, którzy nic nie kombinują, a dostają odmowę gubią nerwy. Wiem, że łatwo się tak mówi komuś kto stoi z boku i tego nie przechodzi w danym momencie. Nastaw się może na to, że nawet jak dostaniecie odmowę (chociaż sądzę, że tak nie będzie), to nie jest koniec świata. Po prostu zmienicie plany i kasę przeznaczycie na wyjazd w jakiś inny rejon świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizy na tygodniowy pobyt w NY powinniście dostać bez problemu, szczególnie jeżeli podacie w konsulacie hotel. Co do hotelu - dodatnia strona Pennsylvanii to lokalizacja. Hotel stary, nawet historyczny, ale ciut ciut zwiędły. Za to wszystkie atrakcje w odległości spacerowej, nawet nasza najnowsza - High Line - park na estakadzie starych torów kolejowych wijący się od 32 ulicy do Greenwich Village. Mając do wyboru Pennsylvanię i coś w New Jersey zdecydowanie wybrałabym Pennsylvanię na pierwszą wycieczkę do NY.

Autobusy Olympia Trails EWR do Manhattanu Port Authority (dworzec autobusowy na 8 alei i 40 ulicy). Koszt $16. Można kupić bilet powrotny (round trip) za $28

http://www.coachusa....warkairport.asp

MetroCard na metro i miejskie autobusy moesz kupić w automatach na stacjach metra. Jest 7-dniowa karta turystyczna na nieograniczone przejazdy za $30. Więcej info tu:

http://www.mta.info/...ard/compare.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...