Skocz do zawartości

georg700

Użytkownik
 • Zawartość

  148
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1

O georg700

 • Tytuł
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  CA

Ostatnie wizyty

2744 wyświetleń profilu
 1. Widzę, że bardzo zagmatwany temat i wiele niejasności wśród użytkowników, ale faktycznie, wygląda na to, że musiałaby wrócić do swojego kraju i jeszcze raz aplikować o wizę, co byłoby drogie, czasochłonne i skomplikowane, a być może nawet ryzykowne, gdyż mogłaby tej wizy nie dostać. O ile wiem nie zmieniła statusu, po prostu w jakiś sposób przedłużyła wizę ze sponsorem o kolejny rok. Spytam się o detale i napiszę tutaj. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
 2. Witajcie, mam w stanach koleżankę z ameryki południowej, która jest w USA na wizie j1 jako au pair. Jej wiza właśnie wygasa, ale wspólnie ze sponsorem legalnie przedłużyła ją o kolejny rok (nie wiem dokładnie jak to wygląda, natomiast nie ma nowej wizy w paszporcie). W związku z tym, gdyby opuściła USA np. na tydzień, prawdopodobnie nie zostanie wpuszczona z powrotem, gdyż jej wiza jest przeterminowana. Do jakiej instytucji musi się udać, aby jej wklejono nową wizę w paszporcie, jak to działa? Ja miałem podobnie w moim programie j1, gdzie legalnie mogłem zostać 1 miesiąc po zakończeniu wizy, natomiast po przekroczeniu granicy z Kanadą, prawdopodobnie bym nie został wpuszczony do USA na tej wizie, bo byłaby przeterminowana, jednak chodziło o tylko miesiąc, a w tym przypadku jest to aż rok czasu. Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
 3. georg700

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  Zdaje sobie sprawę Chyba trochę rozczarowanie mi się dało we znaki. Nielegalny pobyt jest prosty, zwłaszcza w Kalifornii, ale nie interesuje mnie to.
 4. georg700

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  2 x Has not been selected. I w sumie tak już 6-7 raz. Myślałem, że może tym razem się uda skoro siędzę od ponad roku legalnie na wizie w Kalifornii, ale oni tu nie chcą takich jak ja. P.s. podobno ukraińcy mają większe szanse dostac się jako "refugees".
 5. georg700

  Loteria Wizowa DV 2019

  Przypomniało mi się, a tu jeszcze tydzień. Zobaczymy, czy zechce mnie ten kraj tym razem.
 6. Takiego zaswiadczenia przy turystycznej ani przy internshipie nie trzeba pokazywac. Oba kraje są w Unii Europejskiej wiec mozliwe ze takie dane są w polskich kartotekach, choc mozliwe tez ze nie ma. Najlepiej spytac prawnika.
 7. Seweryn w jakim stanie? ja zamierzam zrobić w Kalifornii. 18 miesieczna wiza.
 8. Trochę nie rozumiem. Skąd amerykanie beda mieli dane o jakimś smiesznym przestepstwie jakiegos polaka na granicy dunsko-szwedzkiej?
 9. georg700

  Floryda w czerwcu (Clearwater, Sarasota)

  Ja bylem tylko w miami. We wrzesniu. Piasek bardzo gorący i to niby bł ten deszczowy sezon, ale nie było tak, że cały dzien padało. Wciaz było slonecznie, ale po południu gdy już było ciemno porafiło nagle padać przez półtorej godziny non stop. Cieply, letni deszcz nigdy nie korzystalem z airbnd gdyz ceny bardzo podobne jak w motelach, w hotels.com jak wyspisz 10 nocy dostajesz 1 noc gratis
 10. georg700

  Loteria Wizowa DV 2019

  Dobrze wiedzieć, bo gdzieś tam mi przeleciała informacja, że złe zdjęcie z góry dyskfalifikuje entry, ale na logikę myśląc, ci wszyscy ludzie z bliskiego wschodu, którzy jakoś się tu znaleźli też pewnie zrobili zdjęcie maszynką do mięsa.
 11. georg700

  Loteria Wizowa DV 2019

  Tło mojego zdjęcia odbiega daleko od białego i jest raczej żółtawe i nieco chropowate... pomijając, że ich konwerter nieźle chrzani jakość. Ale mam nadzieję, ze to nie ma wielkiego znaczenia i zdjęcie mozna zmienić po ewentualnym wylosowaniu... Kiedyś o ile pamiętam, ta aplikacja akceptowała zdjęcie albo i nie.. a teraz po prostu się załącza. Czy może z wnioskiem o wizę mi się pomyliło?
 12. Ciekawa historia. Mój pradziadek urodził się w USA, mial paru braci. Część z nich wróciła do polski, a część została w USA. Rozmawiałem ostatnio z dalekim wujkiem, hmm, który jest synem brata mojego pradziadka, także urodzonego w USA. Twierdzi, że nigdy w USA nie był, ale był w Warszawie w końcówce lat 40 gdzie składał przysięgę Ameryce i przyjął obywatelstwo. Wszystko już było zamknięte na ostatni guzik i miał dołączyć do rodziny w USA, ale suma sumarum coś tam i nigdy nie pojechał do USA. I teraz pytanie, czy możliwe, że jest Obywatelem USA, mimo, że nigdy się tam nie pojawił? Że to gdzieś jest w jakiśch amerykańskich dokumentach/bazach ? (Facet ma ponad 80 lat). Ciekawi to głównie jego wnuka, bardzo dalekiego mojego kuzyna, bo jest prawna metoda, z dziadka na ojca z ojca na niego
 13. georg700

  Prawo jazdy i rejestracja auta

  brzmi świetnie. Dziękuję
 14. georg700

  Prawo jazdy i rejestracja auta

  Jak to jest w Californi? Czy przestawiając polskie prawo jazdy jest się zwolnionym z egzaminu praktycznego?
×