Jump to content

georg700

Użytkownik
 • Posts

  168
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  CA

Recent Profile Visitors

3,209 profile views

georg700's Achievements

Aktywny użytkownik

Aktywny użytkownik (1/2)

4

Reputation

 1. Ciekawe, zawsze byłem przekonany, że Portoryko to inny kraj mimo bycia zewnętrzym terytorium i kojarzyło mi się z ubóstwem, ale z tego co widzę ostatnio PKB i minimalna krajowa ładnie tam skoczyła.
 2. Tak tak, jeśli nie zniosą do końca sierpnia tego, zrobię sobie 2 tygodniowe wakacje w Kolumbii przed wlotem do PR. Wtedy bym leciał przez NYC. Natomiast jest opcja bezpośredniego lotu do PR z Madrytu - tak zrobię jeśli zniosą bana. Tzn wiem, że nie ma kontroli dla posiadaczy amerykańskiego paszportu, ale czy tak też jest dla "zagranicznych"?
 3. Dzięki, jest to wyczerpująca odpowiedź i chyba nie ma się o co martwić z dobrą historią wizową i powrotem zawsze na czas Zadbam o najbardziej turystyczny outfit zakładając hawajską koszulę - Lecę do Portoryko. Btw, lecę przez Nowy Jork prawdopodobnie - czy jest wtedy podwójna kontrola, czy może Portoryko, mimo że jest zewnętrzym terytorium US, traktowane jest jako Stan i już tam mnie nie będą męczyć?
 4. Czyli moge zostac nie wpuszczony poniewaz mam w miare sytuacje finansowa i zrobilem sobie wolne od pracy? Z drugiej strony na czym polega weryfikacja?
 5. Czy spodziewac sie problemow z wjazdem jesli obecnie sie nie pracuje? Nie korzystalem z wizy turystycznej od 7 lat, wczesniej na niej bylem 2 razy, oraz mieszkalem poltorej roku na internshipie. Oczywiscie mam bilet powrotny, ale jednak
 6. Była plotka z datą 6 września. Choc pewnie wiecie, ze turystycznie mozna wyjechac w kazdej chwili. Warunek to przesiedzenie 2 tygodnie np w ameryce poludniowej
 7. Dobre newsy. Czy są jakieś przecieki, kiedy US otworzy się dla turystów z Europy? Miałem nadzieję odwiedzić znajomych w te wakacje..
 8. No tak, wyniki chyba są od trzech dni. Boję się sprawdzać..
 9. 10 x nie Jak już kiedyś było liczone, szansa to około 1 na ponad 100, czyli podobna do trafienia marnej trójki w "dużego lotka". Tylko, że okienko jest tylko jedno, na rok. Prawdopodobieństwo wylosowania w ciągu 100 lat wynosi około 1 raz, także...
 10. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Rozumiem, że nie ma w takim razie różnicy jaki kraj to będzie, czy przykładowa Tajlandia, która jest na liście, bądź Wietnam, którego nie ma - nigdy nie trzeba płacić podatku o ile się nie przekroczy tych $100k?
 11. Witajcie, ostatnio czytałem, że wielu amerykanów zrzeka się obywatelstwa aby uniknąć podwójnego opodatkowania, gdyż żyją i pracują za granicą. Czy jest ktoś zorientowany w temacie? o jakie kraje chodzi? Na stronie IRS ( https://www.irs.gov/businesses/international-businesses/united-states-income-tax-treaties-a-to-z ) znalazłem taką listę krajów mające porozumienie z USA i wygląda na to, że kraje takie jak Polska, UK, czy Tajlandia mają jakieś porozumienie podatkowe z USA - ale nic nie jest napisane krótko i rzeczowo, natomiast są linki do kilkudziesięciu stronicowych porozumień. Kiedyś moja koleżanka, amerykanka pracowała w Wietnamie jako nauczycielka angielskiego - czy, skoro Wietnamu nie ma na tej liście, oznacza to, że musiała płacić podatek także w USA? Czy są tu jacyś obywatele USA pracujący w innych krajach, którzy mogliby opisać jak to wygląda? Od razu uprzedzę, że wyszukiwarka nie znalazła podobnego tematu. Pozdrawiam serdecznie.
 12. Paypal ma ograniczenie około 1200 dolarów, można to zrobić dwukrotnie. Potem już komplikacje, chcą papiery typu kopia aktu urodzenia Waszego chrześniaka. Za to kurs był o wiele lepszy niż w Western Union.
 13. Nie Nie wiem już, który raz, co najmniej 7-8, zacząłem chyba w 2010, ale raz miałem przerwę, a raz zgubiłem swoje details.. Znając szczęście, wtedy gdy zgubiłem confirmation number zostałem wylosowany
 14. Nadal nie mogę sprawdzić statusu, tak chyba jeszcze nigdy nie miałem
×
×
 • Create New...