Skocz do zawartości

pokument w portsmouth


GRZESIEK

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich na forum!!. dostalem dokument z NATIONAL VISA SERVICE o tym ze numery vizy sa teraz dla mnie nie dostepne i kmusze na nie poczekac. dzwonilem do ambasady w polsce(bo tu maja przyjsc moje dokumenty) ile na przyznanie GC jeszcze bede musial poczekac( bo od zlozenia petycji czekam juz 4 lata) powiedizala mi ze do okolo 1,5 roku. zostal mi nadany numer sprawy i ewentualnie mam zadzwnonic i dowiaduwac sie jakie daty zloenia sponsorowania sa obecnie rozpatrywane ale telefon od usa jest drogi to po 1 a po drugie oczekiwanie na rozmowe jest spore bo sie wlacza sekretarka. jezeli to potrwa do 1,5 roku bo powiedzieli ze to juz w miare szybko idzie (w ambasadzie) to pojechalbym do usa i poszedl bym do szkoly tak aby otrzymac wize studencka(a moze ktos mi podpowie co zrobic na miejscu aby predluzyc pobyt i ewentualnie wrocic po papierki do polski) pomozcie mam dosyc tego kraju wyksztalcenie wyzsze posiadam i pracyje za 800 zl miesiecznie(sadze ze nie tylko ja)i traktuja cie jak ostateczne zloi niczego sie nie dorobie no chyba ze garba moze ktos byl w podobnej sytuacji???

ahmmj eszce jedno pytanko na forum zauwazylem z jednych z postow ze zmienilo sie praco co do GC i byla notka ze co do permanent resident czy cos takiego moze ktos mi przyblizyc co i jak

pozdrowienia dla wszyskich stad uciekajacych:)))) 3mac sie razem!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze z tymi telefonami to juz nie jet tak tragicznie ze mozna dzwonic do usa w cenach naszych miedzymiastowych. A numery rozpatrywanych spraw mozna sledzic tez w internecie ( niestety nie mam linkow po reka).

Po drugie skoro jest zlozona na ciebie petycja imigracyjna to teoretycznie nie mozesz starac sie o innego rodzaju wizy do usa ( choc ostatnio jakas dziewczyna pisala ze ma zlozona petycje a pojechala na w&t). Jest w forumlarzach o wize np turystyczna czy skladal pan/pani w ktos w pana/pani imieniu petycje imigracyjna.

A co sie niby tak drastycznie zmienilo odnosnie gc?

Z ciekawosci jaki byl rodzaj pokrewienstwa miedzy toba a osoba ktora zlozyla na cebie petycje, bo rozumiem ze ztarasz sie o gc przez laczenie rodzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak staram sie o gren card z laczenie rodzin choac ciezko powiedziec czy powyzej 21 roku zycia jest jeszcze lacznie rodzin :))) z tymi telefonami moja siostra czekala ponad 30 min na rozmowa a po 2 pracuje i roznie to jest a moi rodzice mieszkaja tak ale gadac tak po ang to na pewnio nie gadaja a linki wlasnie ich nie mam kiedys mialem link ale to na stronie gdzie jeszcze moja petycja byla chyba w innym biurze bo przyslali mi z innego niz tego co dostalem potwierdzenie ze petycja o sponsorowanie zostala przyjeta i mam czekac 999 dni na to czy moge ja otrzymac czy nie a teraz dostalem z innego biura tak mi sie wydaje z korespondecji jesli chodzi o wjazd do usa to nie mam problemu bo mam turystyczna wize wiec przekroczenie granic to problemu wielkiego nie bedize i tma mozna by bylo zmienic status tylko czy dostalbym to mniej wiecej za oklo 1,5 roku czy dluzej bo sa rozengo rodzaje zmiany statusu na z turystycznej na inna ale jak i gdzie sie zglaszac mzoe ktos to juz wczeniej robil i moze mi pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jezeli taka jest twoja sytuacja i chcesz koniecznie jak najszybciej oposcic polske. To jezeli wjedziesz na turystycznej to ( jezeli wczesniej za czesto nie jezdziles) to moze dostaniesz na pol roku, czyli zostaje 1 rok. W czesie tego pobytu na turystycznej mozesz starac sie o studencka i jezeli juz by ci przyznali to ten jeden rok bys dostal ( chyba ze staralbys sie o studencka zeby isc na 3 miesieczny kurs angileskiego).

Troche informacji o edukacji w usa i co sie z tym wiaze wizach znajdziesz na stronie www.dziennik.com (po prawej stronie).

Poczytaj tez dzial nauka i praca w usa http://forum.usa.info.pl/viewforum.php?f=45

Poza tym kilka zdan przekompiuje z innego forum:

Wiza F-1 jest to wiza dla studentow uczeszczajacych na programy akademickie (high school, Associate, Bachelor's, Ph.D. oraz Masters), jak rowniez dla osob uczeszczajacych na kursy nauki jezyka angielskiego, tzw. ESL, a wiec English as a Second Language. Wiza F-1 przyznawana jest na podstawie formularza I-20 wydawanego przez instytucje akademicka. Szkoly, do ktorych uczeszczaja zagraniczni studenci (international students) ma certyfikacje Biura CIS na wydawanie tego dokumentu i posiada osobe wydajaca formularz I-20 i zajmujaca sie jego przedluzaniem. Osoba ta to designated school official (DSO). Do tej osoby nalezy sie zwrocic, jesli staramy sie o przyjecie na program uniwersytecki i potrzebujemy wize F-1.

Aby otrzymac wize F-1 nalezy spelniac nastepujace warunki:

1.nalezy wykazac sie intencja powrotu do swojego kraju po ukonczeniu studiow,

2.nalezy zakwalifikowac sie do programu akademickiego,

3.student musi udowodnic, ze posiada fundusze na pokrycie czesnego, zamieszkania oraz wszystkich innych wydatkow.

Wiza F-1 wydawana jest najczesciej na okres trwania programu (duration of status). Zazwyczaj okres ten obejmuje studia i dodatkowe 60 dni po ukonczeniu programu. W duration os status wchodzi rowniez praktyka po studiach, tzw. practical training, kore musi wczesniej byc zaakceptowane przez szkole i CIS.

Utrzymywanie waznosci statusu studenta jest w tej chwili wazniejsze niz kiedykolwiek. Od wydarzen 11 wrzesnia jest to obecnie najbardziej kontrolowana grupa imigrantow w USA. Ustawa PATRIOT wprowadzila nowy system kontroli studenta SEVIS. Kontrola ta odbywa sie na podstawie wiadomosci o studentach otrzymanych z ich szkol. Szkoly maja obowiazek informowac o statusie imigracyjnym swoich studentow na wizach F-1. Jesli CIS lub FBI zauwaza, ze osoba, ktora powinna studiowac nie znajduje sie na liscie aktywnych studentow, to moze zaczac jej poszukiwac.

Aby utrzymac waznosc wizy F-1 nalezy spelnic pewne warunki.

Po pierwsze, student musi uczeszczac na uczelnie lub do szkoly i musi utrzymywac pelny tok zajec. Dla osob starajacych sie o Bachelor's taki pelny tok studiow to 12 godzin kredytowych na semestr. Czasem szkola moze uznac, ze, ze wzgledu na slaba znajomosc angielskiego, student moze zmniejszyc ilosc godzin; taka decyzja powinna byc najpierw przedstawiona w Urzedzie Imigracyjnym INS.

Po drugie, I-20 musi byc zawsze aktualne. Jesli formularz I-20 wydany jest na konkretny rok lub semestr akademicki, student musi przypilnowac, aby szkola przedluzyla I-20 zanim ono wygasnie. Jesli I-20 nie jest przedluzone, student traci swoj status. Status taki w niektorych przypadkach mozna przywrocic przez tak zwane reinstatement. Takie przywrocenie statusu jest mozliwe rowniez wtedy gdy nastapi przerwanie wizy ze wzgledu na nieodpowiednia ilosc kredytow lub krotkie przerwy w nauce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sadzisz czy moge wierzyc tej babce z ambasady ze procedura otrzymania zielonej karty moze isc z miare szybko od momentu przyznania mi kategorii i te poltora roku jest w miare data realna bo kurcze nie chce miec sytuacji takiej ze musze wrocic i dalejczekac w polsce!!!! moze ktos juz przez to przechodzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja biore spora poprawke na to co mowia ludzie z polskiej obslugi w ambasadzie. Z tymi numerkami amerykanow to roznie bywa, czasmi skacze o tyle, czasem zdarza sie nawet cofnac. Jedynie co mozesz zrobic to czekac na swoja kolej i popatrzec jak tego typu sprawy, czas oczekiwania przy twojej kategori ksztaltowal sie w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...