Skocz do zawartości

Pytania dotyczące DS-230


agamycha

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z mężem jesteśmy na etapie wypisywania formularzy KCC. Loterię wygrał mój mąż, ja pojadę (oczywiście jeżeli dostaniemy wizę) jako osoba towarzysząca. Chciałabym prosić Was o radę dotyczącą wypełnienia pkt 21a i 21b. Czy będąc osobą towarzyszącą wypełniam te miejsca, czy tyko mąż będący zwycięzcą loterii? Chcielibyśmy razem pojechać na rozmowę do konsulatu, ale do Stanów poleciałby najpierw mąż - ja dojechałabym do niego po jakimś czasie. Czy w związku z tym w jego formularzu wpisać moje imię i nazwisko w pkt 21b.

Pytanie kolejne dotyczy pkt 23: o ile w druku 122 jest jasno określone, że należy wypisać go w j. ang., to w w/w pkcie nie ma tego wyjaśnienia - czy pisać po ang. czy po pols? Dodam, że chodzi o szkoły, do których chodziłam.

I ostatnie pytanie: w liście gratulacyjnym jest info, że numer sprawy powinien byc wpisany w górnym prawym rogu wszystkich dokumentów. Jest to opisane w akapicie dotyczącym dodatkowej korespondencji z KCC, ale słowo "ALL" może sugerować, iż numer ten należy wpisać na wszystkich drukach, które należy odesłać do KCC. Co Wy na to? Będę wdzięczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to wypelnil ze jedziecie razem. Na rozmowe pojdziecie razem a potem to juz ich nie interesuje czy wjedziesz razem z mezem czy tez pozniej. Jest tylko zasada: macie na wyjazd 6 miesiecy od rozmowy (tyle jest wazna po prostu wiza) i jako pierwsza musi wjechac osoba ktora zostala wylosowana ( czyli nie moze byc przypadku ze ty pierwsza polecialabys do usa, albo jedziecie razem albo najpierw maz potem ty)

Nazwy szkol nalezy mniej lub bardziej dokladnie przetlumaczyc na angielski.

Numer sprawy najlepiej napisac na kazdej stronie ( ktora odsylacie do kcc) w prawym gorym rogu oraz na zdjeciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A po co kombinowac piszcie ze jedziecie razem. Potem juz nikogo nie interesuje czy pojedziecie razem. Wazne jest tylko aby osoba wylosowana wjezdzala do usa jako pierwsza i aby wszyscy wyjechali w ciagu pol roku od czasu rozmowy w ambasadzie ( wydania wyzy bo wiza wazna pol roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jesczekilka pytan:

1. (moze glupie) :oops: sluchajcie czy mozna korektorem mazac po formularzu???? czy musi byc bezblednie wypelnione? a jeli bezblednie to czy moge na kopi?

2. mam 5 letniego syna czy dla niego tez musze wypelnic ds230 (bo na formularzy dz230 pisze :

"Complet one copy of this from for yourself and each member of family, regardless of age, who will immigrate with you"

a jak sie dziecku wypelnia to na wszystkie prawie pytania wstawiasz N/A

i co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno byc wypelnione raczej bez poprawe tak jak to z kazdym urzedowym dokumentem ale nie ma czegos takiego ze odrzucaja jezeli ktos zrobi poprawki.Zawsze mozesz przeciez wypelnic nowy druk do sciagniecia z internetu

ds230 wypelniasz na kazdego czlonka rodziny ktory sie kwalifikuje do otrzymania wizy imigracyjnej ( dla dzieci ograniczenie wiekowe 21 lat i odnosnie stanu cywlnego tylko dzieci nie beda ce w zwiaku malzenskim) razem z glownym aplikantem ( i ktory chce starac sie o wize imgracyjna bo obowiazku nie ma, mzoe starac sie tylk oglowny aplikant bez rodziny, albo tylko rodzice bez dzieci). tak wiec jezeli chcesz aby syn ez otrzymal razem z toba wize imigracyjna to tez powinnas wypelnic dokumen ds230 na niego.

No jak wychodzi N/A to sie pisze N/A przeciez nie wpiszesz mu ze ukonczyl szkoly czy tez pracowal zeby wniosek byl "barwniejszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...