Skocz do zawartości

Wybór Stanu W&t + Opcja Wyrobienia Prawa Jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W przyszłym roku planuję wylecieć do USA na Work&Travel.

Nie wybrałem jeszcze Stanu do którego polecę, ta kwestia zostanie rozwiązana w przyszłym tygodniu.

Jest jednak kilka kwestii które chciałbym poruszyć/zapytać ludzi obeznanych w temacie.

Z tego co zdążyłem przeczytać na tym forum, będąc na programie Work&Travel i jednocześnie posiadająć numer SSN jest możliwość wyrobienia Prawa Jazdy Amerykańskiego.

Posiadam Prawo Jazdy Polskie, czy jest konieczne wykonywanie od nowa Prawa Jazdy Amerykańskiego, czy mogę ''przyśpieszyć'' w pewien sposób procedury z racji posiadania dokumentu polskiego?

Z tego co wiem jest ono wydawane )Prawo Amerykanskie)na czas ważności wizy. Obecnie posiadam wizę turystyczną B-1 ważną jeszcze 9,5 roku. W tym wypadku ważność Prawa Jazdy Amerykańskiego będzie ważna do upłynięcia ważności wizy J-1 czy jest może jakaś szansa by wykonać Prawo Jazdy które byłoby ważne do końca terminu wizy B-1?

Wybór pobytu na W&T mogę dopasować w zależności dostępności i wykonywalności prawa jazdy w danym stanie.

W tych kwestiach jestem kompletnym laikiem, proszę o konkretne odpowiedzi, za które z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem

Teraz nasuwa mi się kolejne pytanie:

Zakładając status 3-4 miesięczny na W&T i otrzymanie prawa jazdy na taką ważność właśnie

Jest jakakolwiek możliwość wymiany takiego nieważnego już prawa jazdy w USA na nowe bez konieczności dodatkowych opłat/podchodzenia do egzaminu etc.?

Raz wydane prawo jazdy może być wymienione czy za każdym razem czy to na W&T czy na normalnym przylocie na turystycznej należy wyrabiać Prawo Jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napiszę dotyczy CA.

1. Posiadanie polskiego prawa jazdy nic nie zmienia. Możliwe, że da się je wymienić na amerykańskie (wtedy polskie zabiorą) ale i zrobienie amerykańskiego prawka jest tanie i łatwe tak czy siak.

2. Po zdaniu egzaminu otrzymasz papierek potwierdzający uprawnienie do prowadzenia samochodu. Plastikowe prawko dostaniesz dopiero po paru miesiącach, to generalnie długo trwa a do tego dochodzi ich kontaktowanie się z DHS w celu potwierdzenia twojego statusu.

3. Na prawku polskim można jeździć w USA przez parę miesięcy.

4. Wyrobienie nowego prawka jeśli stare amerykańskie straciło ważność nie wiąże się ze zdawaniem ponownie testu oraz o ile pamiętam nie podlega opłacie. Trzeba natomiast iść do DMV, zrobić nowe zdjęcie, itp. Czas oczekiwania jest podobny jak przy pierwszym prawku.

5. Nie sądzę żeby prawo jazdy mogło być ważne do końca ważności wizy B-1/2, ani żeby w ogóle turysta mógł sobie prawko wyrobić. Prawo jazdy jest w USA jednocześnie stanowym ID, trzeba mieć stały adres itd. Nie sądzę żeby dopuszczalne było, aby ktoś kto nie ma legalnego statusu posiadał stanowe ID.

6. Prawo jazdy jest takie samo, niezależnie od tego czy jesteś obywatelem czy nie ani na jakiej jesteś wizie.

Jeśli masz polskie prawko to po co chcesz wyrabiać amerykańskie będąc na W&T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...