Skocz do zawartości

Obywatelstwo Niemieckie


Salvador1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój kuzyn ma papier na podstawie którego wyrobili mu czerwony paszport, jest to papier udawadniający że dalsi przodkowie byli obywatelami niemiec itd..., ja też mogę mieć obywatelswo po pokazaniu tego papierku w ambasadzie w polsce, proszę o pomoc jakie kroki muszę stawiać pokolei czy na poczatek jakies formularze czy odrazu jechać z tym papierem do ambasady ... ? proszę o pomoc :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zależy o jaki wyjazd Ci chodzi.

Jako obywatel Niemiec (posiadacz niemieckiego paszportu) jesteś zwolnony ze starania się o wizę turystyczną.

Wystarczy tylko zarejestrować się w ESTA, zapłacić bodajże $14 i po akceptacji pojechać do USA turystycznie na 90 dni max.
Jeśli chcesz wyjechać na studia, bądź do pracy, to musisz posiadać odpowiedną ku temu wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies kiedys wyczytałem ze obywatele niemiec francji i jeszcze wielu innych krajów zwolnieni są z wiz, ale jednak nie ? więc nie opłaca się wyrabiać obywatelswa niemieckiego ;p, a mam pytanie czy jest jakis kraj Europejski zwolniony z wizy do US

Najpierw powinienes przekalkulowac czy "oplaca" sie zostac obywatelem amerykanskim. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...