Skocz do zawartości

Wiza turystyczna - w celach turystycznych :) co potrzebne?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem w dziwnej sytuacji. Mam podwojne obywatelstwo (niemieckie i polskie), problem w tym, że niemiecki paszport stracił ważność, a na nowy Europass czeka się 6-8 tygodni. Chciałbym sobie polecieć do USA, sam, na jakieś 3 tygodnie, żeby troche pozwiedzać.

Byłem tam już raz w 1996 roku jako "niemiec". Pytanie, czy grać w otwarte karty i w razie czego konsulowi wszystko powiedzieć jak zapyta, czy raczej nic nie mówić o tej sytuacji z paszportem?

Z drugiej strony nie mam żadnego zaproszenia, ale pewną sytuację materialną tutaj (student 6 rok medycyna, własna firma i miesięczne dochody 4-5 cyfrowe). Warto w ogóle próbować bez zaproszenia?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie nie ma takiego znaczenia jak to sie wielu osobom wydaje... Mozesz zatem startowac bez niego i nie jego brak bedzie (oby nie) powodem ewentualnej odmowy. Twoj status materialny tez nie musi gwarantowac Ci sukcesu w Ambasadzie, choc na pewno powinien dawac przynajmniej uczucie tak potrzebnego przy Pieknej luzu. :)

A co potrzebne, znajdziesz jak zwykle tutaj: http://poland.usembassy.gov/poland-pl/non_...rant_visas.html , o dokumentach: http://poland.usembassy.gov/poland-pl/docs_photo.html :roll:

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mow od razu o tym obywatelstwie!!! (ale wez ze soba jakis dokument, ktory jest to w stanie potwierdzic) - a to ze wzgledu na to, ze konsul bedzie wiedzial, ze nie ma co odmawiac wizy, bo i tak i tak wjedziesz - na paszport niemiecki.....

ja bym gral w zupelnie otwarte karty - od razu bym opowiedzial ta cala historie - to nie ma czego kryc - bo ta cala sytuacja i tak gra na Twoja korzysc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...