Skocz do zawartości

Studia W Usa Bez Zgody Rodziców


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie spotkałem się z tym x2. Tylko z in i out of state.

Masz rację. Za moich (bardzo dawnych) studenckich czasów obcokrajowcy płacili podwójne out of state. Sprawdziłam obecne koszta na stronie swojej alma mater - obcokrajowcy płacą tyle samo co out of state.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na mojej uczelni studenci out of state tez placa podwojnie.

U mnie rezydenci placa 7k za semestr a out of state 18k za semestr.I te ceny ciagle rosna i trzeba do tego doliczyc ceny ksiazek i inne koszta.A moja uczelnia jest uwazana za jedna z najtanszych w stanie CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zastanawiam jak odbierane sa w USA dyplomy z UK czy Australii. Mial ktos doswiadczenie w tej materii?

JKB ja na Twoim miejscu wysłałabym dzieciaka gdzies, gdzie taniej nazbiera sobie kredytów, a pozniej zrobi transfer na amerykanska uczelnie. Choc nie wiem tylko czy potomstwo nie dozna szoku po amerykanskich emelentary school i high school, gdzie chwali sie ucznia za kazdy postep, a kiedy przyjdzie im studiowac w np. PL, to beda musieli latac za profesorem po wpis, kiedy ten bedzie mial na nich totalnie wyjechane :P i zamiast pochwal beda mieli glownie wytykane błędy (zwykle bez pomocy w naprawie tych bledow). Mowie z doswiadczenia jako studentka ktora skonczyla edukacje w PL na licencjacie i teraz walczy o bachelor's na amerykanskim uniwerku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Wlasnie sie zastanawiam jak odbierane sa w USA dyplomy z UK czy Australii. Mial ktos doswiadczenie w tej materii?

Nie mam pojecia ale tez bym chciala wiedziec:)

Interesuje mnie tez to jak sa odbierane dyplomy z Usa w Polsce?Jak patrza na kogos z MA albo z PhD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nauczyciele akademiccy mają wyjechane na swoich studentów to bardzo przykra sprawa, ale nie zgadzam się, że student zwykle zostaje sam ze swoimi błędami i tylko mu się je wytyka, zbyt duże generalizowanie :P Ja studiuję na politechnice i bardzo sobie cenię swoich wykładowców, promotora. Nigdy nikt mnie nie odesłał z kwitkiem i uważam, że dużo mnie nauczyli ;) Na prawdę, dobry kierunek na dobrej polskiej uczelni to są bardzo wartościowe studia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tez to jak sa odbierane dyplomy z Usa w Polsce?Jak patrza na kogos z MA albo z PhD?

Stopnie naukowe z USA nie sa uznawane w Polsce. Nie bez nostryfikacji. Nostryfikacja jest przeprowadzana przez wybrana uczelnie z listy PAN.

A tak po ludzku, zanim wyjechalem do USA, bylem przez rok na studiach doktoranckich w Polsce. Moj profesor powiedzial mi, ze moj dyplom nie zostanie uznany przez PW po ewentualnym powrocie. Moga mnie w d...pe pocalowac. Mam wiecej publikacji w renomowanych journalach i konferencjach co kilka instytutow na moim starym wydziale razem wzietych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopnie naukowe z USA nie sa uznawane w Polsce. Nie bez nostryfikacji. Nostryfikacja jest przeprowadzana przez wybrana uczelnie z listy PAN.

A tak po ludzku, zanim wyjechalem do USA, bylem przez rok na studiach doktoranckich w Polsce. Moj profesor powiedzial mi, ze moj dyplom nie zostanie uznany przez PW po ewentualnym powrocie. Moga mnie w d...pe pocalowac. Mam wiecej publikacji w renomowanych journalach i konferencjach co kilka instytutow na moim starym wydziale razem wzietych.

Dzieki-byc moze wroce do Polski na stare lata wiec dobrze wiedziec:)

Gratuluje publikacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...