Skocz do zawartości

Wynajem Domu - Czy Jest Szansa?


Gość miqhs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zillow nie jest najlepszym miejscem do tego typu porownan. Nie jest uaktualniane na biezaco, przez co ceny moga wydawac sie troche nizsze niz rynkowe. Wez tez pod uwage ze jaion.pl opisuje glownie ceny domow, ktore sa jednak sporo drozsze niz wynajem mieszkania. Do porownywania cen mieszkan polecam przegladnac craigslist.



Co do referencji to raczej chodzi o te od ludzi u ktorych wynajmowalas przez dluzszy czas, zeby potwierdzili ze z miesiaca na miesiac placisz na czas, nie zniszczylas mieszkania, nie bylo imprez, narkotykow czy innych problemow. Nie wiem czy taki wynajem na kilka dni cos tu pomoze, nie robilabym tego tylko dla referencji. Zwykle jest takie pole w aplikacji, by podac wczesniejsze miejsca gdzie wynajmowalismy, z adresem i telefonem i tak to weryfikuja, o ile w ogole.



Z mojego doswiadczenia jednak sprawdzaja referencje. Kiedys chcialam sie przeprowadzic dwie ulice dalej i facet osobiscie sie pofatygowal do mojego starego miejsca zamieszkania. Innym razem pracowalam w firmie gdzie nigdy nie odbieralo sie telefonu, wszystko szlo na sekretarke. Dalam wiec gosciowi numer na komorke do kobiety ktora zajmowala sie u nas takimi sprawami, a facet sam wygooglowal numer do firmy i z pretensjami ze dalam mu zly numer, mieszkania nie dostalam.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilka dni to mozesz wynajac pokoj w hotelu a nie mieszkanie. Apartamenty sa zazwyczaj nieumeblowane, dochodzi kwestia oplaty za prad. Dostawca nie podpisze z Toba umowy o dostawe na kilka dni, musialabyc wynajac mieszkanie z wliczonym pradem - za duzo ceregieli - nikt sie nie bedzie bawil w taki wynajem (raczej).

Jak potrzebowałam zostać 3 tyg. w NYC to firma wynajęła mi pokój (właściwie coś niczym małe mieszkanko, pokój + łazienka + salon z kuchnią ) w condominium ( coś ala hotel tylko zazwyczaj minimalny czas wynajmu to 1 tydzień/1 m-c, w zależności które i gdzie ).

Jak szukałam mieszkania na własną rękę to na 3 tygodnie nie było szans, minimum 1 m-c, w większości bez mebli i kwestia podpisania umów na prąd i wodę ( o ile dobrze pamiętam ) i kaucji - all in all totalnie się nie opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...