Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej, mam takie dwa pytania, co prawda przeglądałam forum,ale chciałam wiedzieć na 100%,a mianowicie w tym tygodniu będę pomagała wypełniać wniosek Ds-160 mojej cioci, która leci odwiedzić córkę. Sama też będę starała się o wizę i najprawdopodobniej jak wszystko pójdzie ok będziemy leciały razem, tym samym samolotem i zatrzymamy się w tym samym miejscu na taki sam okres czasu. I tutaj mam właśnie pytanie: Czy musimy wypełniać wnioski oddzielnie czy ja mogę być dopisana w jej wniosku? i drugie pytanie: ja jestem obecnie bez pracy ( nie mam umowy), ale zajmuje się sprawami firmy mojego taty czy mam to jakoś zaznaczyć w formularzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja utworzyłam konto na ustraveldocs, jako osobę towarzyszącą dodałam tatę, a w samej ambasadzie od początku wspominałam kolejnym pracownikom, że na rozmowę chciałabym podejść z tatą. grunt to powiedzieć o tym osobie która będzie skanowała kody z ds160 i sprawdzi paszporty (do skanowania odcisków palców podeszliśmy już we dwójkę, bez żadnego pytania i przy wydawaniu numerka na rozmowę, miła pani powiedziala że podchodzimy razem na rozmowę z konsulem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, pojedyncze pytanko więc zadam je tutaj. Byłem przez cały wrzesień w USA na wizie B2, konkretnie w Nowym Jorku. Na granicy dostałem pobyt na 6 miesięcy jednak dowiedziałem się o tym dopiero w internecie, po kliknięciu Get Most Recent I-94 ;) Natomiast w paszporcie na pieczątce urzędnik w rubryce Until: wpisał VIOPP. Co to oznacza? Czy nie prościej gdyby napisał taką datę, jaką musiałem specjalnie znaleźć na stronie internetowej DHS? Ciekawi mnie to...

Druga sprawa. Byłem w USA 2 razy na wizie F1 jednak nadal do końca nie wiem jak to z tym jest, czy na F1 można opuścić USA czy w trakcie "Duration of status" muszę siedzieć cały czas w Stanach? Ponadto, zmieniło się coś od 2011 roku w kwestii ubiegania się o wizy F1 typu jakaś większa biurokracja, utrudnienia, czy wszystko w sumie bez zmian?

Dzięki z góry za odpowiedzi, pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa. Byłem w USA 2 razy na wizie F1 jednak nadal do końca nie wiem jak to z tym jest, czy na F1 można opuścić USA czy w trakcie "Duration of status" muszę siedzieć cały czas w Stanach? Ponadto, zmieniło się coś od 2011 roku w kwestii ubiegania się o wizy F1 typu jakaś większa biurokracja, utrudnienia, czy wszystko w sumie bez zmian?

Oczywiscie mozna opuszczac podczas trwania. Na I-20 jest miejsce do walidacji formularza i podpis nie powienien byc starszy niz rok. W mojej szkole zalecenie jest zeby nie byl starszy niz pol czyli de facto po podpis sie idzie przed podroza letnia lub zimowa.

Nie stwierdzilem zwiekszenia biurokracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...