Skocz do zawartości

Praca Dla Informatyka


BlackHawk

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o USA i wymagania co do doświadczenia w IT to są one wysokie nie tylko dla imigrantów ale po prostu dla wszystkich. Powód jest prosty - tam po prostu tacy ludzie są na rynku. W Polsce takich ludzi się nie znajdzie. Ilu znacie programistów czy testerów oprogramowania w Polsce z 10 letnim doświadczeniem ?? Pewnie bardzo niewielu a jak są to pewnie już dawno nie programują i są architektami albo jakimiś analami. IT w Polsce o tak na prawdę ostatnie 5-7 lat, wcześniej była bieda i rynek bardzo płytki. Ja jak zaczynałem we Wro 5 lat temu to było na prawdę tylko parę sensownych firm i nie były to jakieś duże firmy. Obecnie jest inny świat, rynek urósł kilkakrotnie. Ostatnio jedna ze znanych firm z US rekrutowała do swojego biura we Wro i też na początku pisali w ogłoszeniach ze tylko osoby z minimum 6 czy 7 letnim doświadczeniem i z tego co wiem lipa była bo nie mogli znaleźć takich pracowników. Ostatnio widzę w ogłoszeniach ze już z doświadczeniem zeszli "na ziemię". Generalnie porównywanie rynku IT w Polsce i US nie ma większego sensu, u nas w PL to dopiero się rozkręca.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...