Skocz do zawartości

Praca Dla Informatyka


BlackHawk

Rekomendowane odpowiedzi

<OT> Nawet bez patrzenia na kalendarz po tematach na formum widac, ze sa wakacje. </OT>

Oczywiscie, ze informatycy sa potrzebni. Szanse bedziesz mial duzo wieksze jesli nazywasz sie Vamsi i mieszkasz w Bombaju.

Jesli jestes ciekaw czy informatycy sa potrzebni w USA, przejzyj oferty pracy, sprawdz dla jakich zawodow wystepowano o H1B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej (co nie znaczy, że łatwo) o pracę w Stanach dla programistów, którzy mają jakieś 5 i więcej lat doświadczenia zawodowego. Przeglądając oferty dla programistów zauważyłem, że potrzebują właściwie tylko seniorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej (co nie znaczy, że łatwo) o pracę w Stanach dla programistów, którzy mają jakieś 5 i więcej lat doświadczenia zawodowego. Przeglądając oferty dla programistów zauważyłem, że potrzebują właściwie tylko seniorów.

To dosc oczywiste przeciez - ta sytuacja dotyczy nie tylko informatykow ale wszystkich bez wyjatku - gosc po samej szkole ma identyczna wartosc jak gosc lokalny po szkole (czyli prawie zerowa) - znacznie latwiej i taniej zatrudnic goscia lokalnie - a jak juz bujac sie z wizami to dla goscia ktory cos wie i ma jakies doswiadczenie.

Wiekszosc firm robi podobnie nie tylko w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego o czym wspomniał KaeR:

dlaczego Hindusi mają większe szanse na pracę, niż np. Polacy? Wiem, że duża część pracy jest outsource'owana do Indii, bo oni programują za miskę ryżu, ale koszty życia w USA są takie same dla wszystkich narodowości chyba, więc Vamsi nie będzie pracować za najniższą krajową? Czyżby Hindusi byli zdecydowanie lepszymi programistami niż inni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego o czym wspomniał KaeR:

dlaczego Hindusi mają większe szanse na pracę, niż np. Polacy? Wiem, że duża część pracy jest outsource'owana do Indii, bo oni programują za miskę ryżu, ale koszty życia w USA są takie same dla wszystkich narodowości chyba, więc Vamsi nie będzie pracować za najniższą krajową? Czyżby Hindusi byli zdecydowanie lepszymi programistami niż inni?

H1b nie pozwala nikomu pracowac ponizej pensji rynkowej wlasnie, zeby nie dochodzilo do tego, ze sciaga sie ludzi, zeby im placic mniej. Nie oznacza to jednak, ze gorna granica istnieje. Nie mowie, ze to jest glowny powod, ze ich sie sciaga najwiecej, ale mozna podejrzewac, ze hindus bedzie pracowal za minimalna stawke dopuszczalna a Polak zaspiewa wiecej. Wielu hindusow, ktorych znam wynajmuje mieszkanie z kilkoma innymi osobami. Informatyk z Polski z doswiadczeniem raczej nie bedzie koczowac w 5 osob w jednym mieszkaniu.

Moja teoria jest taka: Indie maja "kulture matematyczna", ktora powoduje, ze mamy jako taka gwarancje, ze dostaniemy wartosciowego pracownika. No i jest tam miliard ludzi. W Polsce sa dobrzy informatycy, ale nie na taka skale no i pewnie drozsi i bardziej wymagajacy. Matura z matematyki pokazuje rowniez, ze matematyka nie stoimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym jestes dobry?cos juz sam robiles,robisz?

moj znajomy dostal prace w USA a nim wyjechal to pracowal zdalnie dla danej firmy :) pokazal co umie :)

Dopiero mam 15lat, tworzę dobrą grafikę oraz średnie strony internetowe, teraz idę do 3gim. Później do technikum i nie wiem jaki profil wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...