Jump to content

Czy wszędzie musi być o nas głośno?


Recommended Posts

Londyn: Polacy wypraszani spod "ściany płaczu"

W reakcji na skargi okolicznych mieszkańców policja z dzielnicy Hammersmith w zachodnim Londynie wyprasza i usuwa Polaków koczujących w pobliżu tzw. "ściany płaczu", obok Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego - poinformowali pracownicy POSK-u.

Sklep z gazetami i napojami orzeźwiającymi prowadzony przez Hindusa o nazwisku Patel wystawiał ogłoszenia dotyczące pracy i mieszkań, które o każdej porze doby przyciągały tłumy Polaków.

Okoliczni mieszkańcy skarżyli się władzom miejskim i policji na tłum wałęsających się bez celu ludzi, wśród których trafiali się pijani. Zdaniem mieszkańców, psuje to wizerunek ulicy i utrudnia codzienne życie.

Przed sklep Patela przyjeżdżali też mikrobusami pracodawcy poszukujący doraźnej siły roboczej.

Skargi mieszkańców dotyczyły m.in. noclegów w pobliskim parku i pijaństwa w miejscach publicznych, niemożności zaparkowania samochodu itd.

Patela zmuszono początkowo, by ogłoszenia umieszczał tak, by były widoczne tylko dla osób, które wejdą do sklepu, a nie z zewnątrz. Dla Polaków przygotowano też specjalne ulotki informacyjne o brytyjskim prawie pracy, świadczeniach i innych procedurach.

Gdy działania te przyniosły tylko połowiczne rezultaty zdecydowano się na bardziej stanowcze działania - powiedział PAP zastrzegający sobie anonimowość pracownik POSK-u.

Dla polskich organizacji, których wiele ma w POSK-u swoje siedziby, dobre stosunki z okolicznymi mieszkańcami są bardzo ważne, stąd od początku wspierały one działania władz.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1125917,12,item.html

Link to comment
Share on other sites

No cóż... wydaje się, że polacy wyjeżdżający za granicę są o wiele pożądniejsi od tym w naszym kraju. Jak widać wcale tak nie jest. A później się dziwimy, że przez takich jak oni cały świat zpostrzega Polskę tak samo :roll:

Sam kiedyś się z tym spotkałem, mieszkaniec Chicago gdy dowiedział się, że jestem polakiem zapytał czy jeżdżę do Niemiec kraść samochody... :?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...