Skocz do zawartości

Transfer kasy z USA


MarKs

Rekomendowane odpowiedzi

Przylaczam sie do prosby. Mialem ten sam problem kilka lat temu i nie udalo mi sie znalezc taniego rozwiazania. Za przelew na konto w banku Pekao SA i to na dodatek poprzez agenta tegoz banku w Los Angeles, zazadano 10% prowizji. To zdecydowanie przesadzona stawka. Skonczylo sie na tym, ze do Polski przywiozlem czeki.

Jesli ktos zna tani sposob na przelew pieniedzy w druga strone (z Polski na konto w USA) to rowniez bede wdzieczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesy3ając kase z USA do Polski mo?na korzystaa z propozycji amerykanskich banków. Ale przed wyjazdem trzeba za3o?ya sobie konto w tym rachunek walutowy w którymkolwiek banku w Polsce nastepnie zabraa do USA ze sobą numery konta i swift jak równie? dok3adny adres banku w Polsce by móc pó1niej podaa te dane w banku w USA. Po przyje1dzie do USA warto od razu za3o?ya sobie konto w USA w którymkolwiek banku (za3o?enie jak i prowadzenie rachunku jest darmowe). Przelew kosztuje w granicach 40 - 50$ niezale?nie od kwoty przesy3anej. Przelew idzie w kilka dni i mo?na sprawdzia czy przelew doszed3 zanim sie zamknie amerykanskie konto.

Mo?liwe są równie? przekazy pienie?ne poprzez us3uge Western Union ale wią?e sie to z du?o wiekszymi kosztami (naliczanymi procentowo od wartości przekazu), aczkolwiek przekazy te trwają dos3ownie kilkadziesiąt minut.

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jest tak jak napisal Marcin.

Przelew idzie w kilka dni i mo?na sprawdzia czy przelew doszed3 zanim sie zamknie amerykanskie konto.

Pondato nie zamykajcie konta jesli nie macie potwierdzenia ze kasa juz jest w Polsce bo potem bedziecie mieli problem. Najlepiej wogole nie zamykac - oplaty generalnie sa male a konto/karta moga sie kiedys przydac...

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kase mozna poza tym zostawic na amerykanskim koncie i wyplacic sobie w polskim bankomacie. Ja z cześcią kwoty tak robi3em i prowizja nie byla duza. Trzeba tylko pamietac ze na raz raczej sie wszystkiego nie wyplaci wiec trzeba chodzic kilka dni. W banku w Polsce tez mozna wyplacic w koncu to VISA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie w temacie - czy jadąc do USA z wizą turystyczną moge za3o?ya konto w banku amerykanskim (nie mając ?adnego nr SS, zielonej karty itp)

Prosze te? o odpowiedz na pytanie - ile dolców moge wywie1 z usa i ile moge wwie1 do polski - legalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalnie przy sobie mo?esz miea 10 000 USD przy wwo?eniu do Polski taka sama zasada chyba jest w odwrotną strone ale tu pewności nie mam.

Co do za3o?enia konta w amerykanskich bankach bez SSN to chyba nie mo?liwe, zawsze gdy chcia3em za3o?ya konto sobie bąd1 gdy pomaga3em znajomym pytano i rządano SSN i raz gdy koleś nie mia3 SSN bank nie przyją3 jego polecenia za3o?enia konta.

Mo?e spróbuj aplikowaa o SSN, mo?e dostaniesz, nie wiem jak wyglądają procedury dla turystycznych, poszukaj info na stronach internetowych rządu USA.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e przed wyjazdem trzeba za3o?ya sobie konto w tym rachunek walutowy w którymkolwiek banku w Polsce nastepnie zabraa do USA ze sobą numery konta i swift

:lol: mam pytanie: swift to takie urzadzonko z numerkami, ktore pozwala na korzystanie z konta za pomoca netu? Po co mi to w Stanach? W jakim banku najlepiej za3o?yc konto walutowe? PKO BP? PEKAO SA? ING Bank Ślaski(tylko slyszalam ze jest, nie sprawdzalam).

Dzieki i pozdrawiam :o

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE TRZEBA MIEA RACHUNKU WALUTOWEGO!!

Robi sie przelew z amerykanskiego banku, a w Polsce jest on zaksiegowywany po kursie dnia.

W ka?dym banku jest troche inaczej, ale ja sie dowiadywa3em jak to jest w mBanku (bo tam mam konto). Oto cytat z maila od mBanku:

istnieje mozliwosc dokonania przelewu zagranicznego do mBanku. Kwota przelewu jest przewalutowana na PLN po kursie kupna dewiz BRE Banku z dnia przyjscia przelewu i w tej kwocie jest ksiegowana na rachunku Klienta.  

Podaje Panu dane konieczne do prawidlowego wyslania przelewu z zagranicy na rachunek mBanku:  

- pelny 26-cyfrowy numer rachunku odbiorcy przelewu (format: xx114020040000xxxxxxxxxxxx)  

- imie i nazwisko odbiorcy przelewu  

- adres odbiorcy przelewu  

- tytul przelewu  

- nazwa i adres mBanku: BRE Bank S.A.-mBank, al. Mickiewicza 10, 90-050 Lodz  

- kod SWIFT BRE Banku: BREXPLPWMUL  

Pragne dodac ze mBank nie pobiera od swoich Klientow zadnych oplat od przelewow przychodzacych z zagranicy. Przy czym osoba, ktora zleca wykonanie przelewu z zagranicy na rachunek w mBanku, podejmuje decyzje, co do uiszczenia oplaty za wyslanie przelewu.

Do wyboru sa trzy opcje:  

1. Opcja OUR - prowizje i oplaty za wyslanie przelewu bedzie pokrywal zleceniodawca; oznacza to, ze bank zleceniodawcy (bank zagraniczny), ewentualnie banki posredniczace w wykonaniu przelewu, oraz mBank, pobieraja prowizje z rachunku zleceniodawcy

2. Opcja BEN - prowizje i oplaty za wyslanie przelewu beda pobierane z kwoty przelewu  

3. Opcja SHA - prowizje i oplaty za wyslanie przelewu nalezne bankowi zleceniodawcy (bankowi zagranicznemu), beda pobierane z rachunku zleceniodawcy; prowizje pozostalych bankow (posredniczacych), pobierane beda z kwoty przelewu.

W przypadku dokonywania przelewu, oplata za te operacje zostanie pobrana wedlug tabeli oplat i prowizji danego banku zagranicznego.

Evrin: Kod SWIFT to rodzaj miedzynarodowego identyfikatora banku. A to urządzonko z numerkami do netu nazywa sie token.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE TRZEBA MIEA RACHUNKU WALUTOWEGO!!

Robi sie przelew z amerykanskiego banku, a w Polsce jest on zaksiegowywany po kursie dnia.

.

Dziekuje za odpowiedz :lol:

ja bym jednak wolala miec konto walutowe i dolary na nim :o Nigdy nie wiadomo jak wysoko skoczy dolar gdy beda przedterminowe wybory albo Al kaida zaatakuje przybytek na wiejskiej w Wawie :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...