Skocz do zawartości

Transfer kasy z USA


MarKs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

wczoraj w3aśnie odwiedzi3em MultiBank i tak na wszelki wypadek (a nó? widelec sie przyda) za3o?y3em. Za darmo wszystko, wiec niech istnieje 8)

P.S. Gwoli ścis3ości dla niewtajemniczonych: na zwyk3e konta z3otówkowe te? mo?na przelewaa kase z USA w taki sam sposób jak na rachunek walutowy. To nie jest tak, ?e jak masz rachunek w z3 to bedzie problem z przelaniem kasy z zagranicy. Absolutnie nie. Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie banków to s3u?e pomocą.

Mi3ego dzionka 4 all :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys wyslalem tak kase z Polski do Rosji ruskie mafii :/

Bylo to nieco ponad 300zl i przesylka ponad 60...ale nie wazne. Kasa doszla i zostala odebrana. A mafie i tak kiedys dorwe! (tak to jest jak cz3owiek chce sie 3atwo wzbogacia:/

WWW.WESTERNUNION.COM - sam zamierzam skorzystac z ich us3ug bedąc w USA (jade do Wisconsin). Na stronie mozna obliczyc koszt transferu. Za 270 $ jest to 24$- czyli lepiej niz z banku, no i nie trzeba posiadac zadnego rachunku.

Pozdrawiam i nie dajcie sie nabrac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mam konto walutowe w PEKAO S.A. i bardzo sobie chwale. Ale rzeczywiscie NIE musicie miec zadnego konta walutowego a oprocz tego jest jeszcze jedna opcja... czyli

BANK MONEY ORDER u nas tlumaczony jako CZEK INKASO

W zeszlym roku wlasnie w taki sposob zabieralam kase do Polski. Polega to na tym, ze majac konto w USA, bank w USA wypisuje Wam czek na zadana przez Was kwote (np. wszystko co macie na koncie, jesli np. chcecie zamknac konto) i zabieracie go do Polski ze soba, zeby go sobie spieniezyc. Czek jest wystawiony na Wasze nazwisko (chyba ze chcecie do pobrania kasy z czeku upowaznic kogo innego, to taka opcja tez jest mozliwa), wiec nikt oprocz Was go spieniezyc nie moze. Jako ze bylam stala klientka banku, bank w USA nie pobral ZADNEJ prowizji za wystawienie mojego BMO, a w Polsce, zgodnie z regulaminem PEKAO, prowizja jest procentowa, ale nie moze byc wyzsza niz chyba 200PLN - upewnijcie sie w banku. Nie musicie miec konta w Polsce w ogole, zeby moc spieniezyc ten czek.

W Polsce na kase z BMO czeka sie ok. 2-3 tyg. od dnia, w ktorym pojdziecie do banku z prosba o spieniezenie czeku.

U mnie w banku w USA przelew do Polski kosztowal 30$, ale problem byl w tym, ze te 30$ nie bylo za usluge przelewu, a za probe przelania, czyli jesli probowali zrobic przelew do Polski (a tepaki nie wiedzialy, ze Polska jest w innej strefie czasowej), dzwonili do polski do banku zeby potwierdzic przelew, po czym jesli nikt nie odebral w banku (bo np. w Polsce byla godz. 21, wiec logiczne), i tak pobierali 30$, a kolejne 30$ brali juz za wlasciwy przelew.

Wazna uwaga, korzystajac z BMO, sprawdzcie dokladnie czy macie go poprawnie wypisanego, czy jest wypisana waluta w jakiej jest czek, czy ma date wystawienia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...