Skocz do zawartości

Jaka Karta Do Płatności W Usa- Wybór Banku


barkley1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A na innych forach właśnie wszyscy zachęcają do karty z kantora Alior. Piszą że to najlepsza i najtańsza opcja właśnie ze względu na to iż jest bardzo dobry kurs w stosunku do $ na PLN. Ale faktycznie nikt nie pisze i nie wpomina o spredach. Więc teraz to już sam nie wiem jaką kartę zabrać do USA bo gotówki nie chcę nosić ze sobą. A pewnie z 2000$ wydam na wakacjach z cała rodziną

Karta z kantora Alior to rewelacyjna sprawa. Co prawda nie posiadam dolarowej, ale w euro. Żadnych problemów z płatnościami nie doświadczyliśmy ;-). Nie wiem czy w innym banku mają "kantor z kartą płatniczą" - bo to jest główna zaleta tego rozwiązania.

Na konto przelewacie sobie pieniądze w złotówkach i kupujecie wybraną walutę - niekoniecznie od razu. Istotne jest, iż możecie ustawić sobie automatyczny zakup - np. w momencie gdy cena dolara będzie Was satysfakcjonowała lub po upływie jakiegoś czasu. Podobnie jest ze "sprzedażą" waluty obcej.

Pierwsza wypłata z bankomatu jest bezpłatna (sprawdziłam, faktycznie tak było). Karta też jest bezpłatna, jeżeli bodajże w ciągu pół roku wykonacie jakieś operacje, inaczej naliczą opłatę. Jeżeli macie już rachunek bankowy w Alior, to założenie konta w kantorze to kwestia 10, no może 30 sekund :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tej z konta walutowego nie znam, ale warto sie zapoznac z cennikiem. Bo z jednej strony kurs masz taki, po jakim USD kupisz (czyli ostatnimi czasu ok 3.68-3.70), ale trzeba sprawdzic czy nie ma dodatkowych oplat za np wyplaty z bankomatow, platnosci od okreslonej kwoty.

jesli kursem, po ktorym wymieniasz USD jest ten ze strony kantora aliora, to faktycznie maja calkiem niezly kurs (w tej chwili o 1 grosz wyzszy niz kurs sredni) a i spread tylko 2 grosze, tyle co nic.

Ja mam kartę USD za kantoru Alior (Euro tez mam, ale mniej korzystam) - pierwsza wypłata z bankomatu w dowolnym miejscu świata jest bezpłatna, ale nie zwalnia to z zapłacenia prowizji właścicielowi ATM (to jest zdaje się w USA 3$) kolejne wypłaty sa już płatne ale jakieś grosze - zawsze trzeba doliczyć te 3$ prowizji ATM.

Sama karta w sobie jest doskonała, nie ma żadnych limitów co do płatności (chyba że te, które sobie samemu człowiek ustawi). Będąc w USA nigdy nie mam żadnych problemów z ta kartą.

Szybka jest tez reakcja banku na podejrzane transakcje - w moim przypadku sklonowano mi kartę, najprawdopodobniej w czasie wycieczki do Bronx Zoo. Oczywiście nie byłam tego świadoma. Będąc już w PL dostałam sms, że moja karta została zablokowana ze względów bezpieczeństwa.

Zadzwoniłam do banku i okazało się, że w ciągu kilku godzin próbowano wykonać trzy transakcje na Bronx w sklepach z obuwiem sportowym na kwoty ok 400$ każda. Wszystkie zostały odrzucone (inna sprawa że nie miałam takiej kwoty na karcie, właściwie to niewiele tam było, bo jak wspomniałam, wróciłam już do PL i była po wakacjach), a karta została zablokowana. Wydanie nowej karty nie było żadnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...