Skocz do zawartości

au-pair i co dalej?


Rekomendowane odpowiedzi

Dwie moje kolezanki po roku pracy jako au pair zostaly w USA zmieniajac wize na studencka. Po prostu zapisaly sie do najtanszej szkoly w miescie, do tego tak szczesliwie im sie ulozylo, ze rodziny im ta szkole sponsoruja oraz zapewniaja utrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby znalezc legalna prace trzeba miec najpierw pozwolenie na prace i od tego trzeba zaczac, a nie odwrotnie.

Jeszcze inna moja kolezanka jest obecnie sponsorowana przez rodzine u ktorej pracowala i w ciagu 3 lat ma dostac zielona karte. Kosztowalo to tych przemilych Amerykanow okolo 10 tys $ Najpierw po rocznym kontrakcie rodzina ta zalatwila jej przedluzenie na kolejny rok, a potem wynajeli prawnika, ktory zajal sie dalszymi formalnosciami. Niestety nie znam szczegolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: ta to ma szczescie! ... :)

A właśnie! Czy to prawda że jak się jest 5lat legalnie w USA to dostaje się zieloną karte? I wyczytałam coś takiego dziwnego że zanim dostaniesz zieloną karte to masz jakiś test z angielskiego i na temat USA :? czy to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na to pytanie przerasta moje mozliwosci :wink:

Wlasnie rozmawialam ze sponsorowana kolezanka. Tak wiec rodzina u ktorej byla au-pair zaoferowala jej dalsza prace i przez prawnika przedstawila dokumenty udowadniajace ze chce zeby to wlasnie ona pracowala dalej dla nich i ze bardziej kwlifikuje sie do tej pracy niz np. baby-sitter Amerykanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie stalo sie w przypadku mojej fumfeli:-)

znaczy rodzina nie sponsorowala jej do pracy ale nadal u nich pracuje a oni umozliwiaja jej studia, dzieki czemu dostala wize studencka. :nauka:

mysle, ze to najlatwiejszy sposob, trzymam kciuki abys trafila do fajnej rodziny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie o Sekcji 212(e), bo ona wiele z tych planow moze utrudnic - ale o tym znajdziecie w wyszukiwarce, bylo mase postow na temat tego nieszczesnego wpisu...

A jesli go nie masz, mozesz po byciu Au-Pair: 1) zmienic status na wize studencka, turystyczna, pracownicza (H), 2) wyjsc za maz. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...