Skocz do zawartości

Konto Walutowe?


soley_y

Rekomendowane odpowiedzi

My korzystaliśmy z konta walutowego w Citi Banku. Podpięliśmy do niego swoją kartę debetową i w USA płaciliśmy nią bez żadnych prowizji. To samo z wypłatami w bankomatach Citi. Tutaj dokładnie opisaliśmy jak to działa http://kierunekfloryda.com/jak-bez-dodatkwych-kosztow-korzystac-swobodnie-z-karty-platniczej-w-usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A jak jest z kartą walutową z mbanku przy wypożyczeniu auta? Da się czy muszą starać sie o kredytową ?

Da się, tylko powiedz, że to karta kredytowa, absolutnie nie mów, że jakakolwiek inna... Nie wiem czemu, ale ta karta w niektórych miejscach traktowana jest jak kredytowa, w innych jak prepaidowa, w jeszcze innych jak debetowa.

My przy wypożyczaniu samochodu powiedzieliśmy, że jest kredytowa i poszło normalnie. Tylko pamiętaj o jednej rzeczy (my tego nie wiedzieliśmy) najpierw na tej karcie zablokują Ci depozyt (u nas minimum to było 250$, a max 620$ w NY w sumie wypożyczaliśmy samochód 4 razy i za każdym razem depozyt był inny, w zależności od miejsca), a jak oddasz samochód, to pobiorą kasę od nowa, a nie z depozytu, a cały depozyt Ci zwrócą. Niestety my na zwrot depozytu właśnie na walutową z mBanku czekaliśmy tydzień! Warto więc zadbać o spory zapas środków na koncie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu kogos zareklamuje. dzisiaj otworzylem konto walutowe usd w mbanku do ktorego daja karte debetowa rozliczana wlasnie w usd. wyplaty gotowki w bankomatach za granica bez prowizji podobno. konto bez oplat za prowadzenie. oplaty te co sie dowiedzialem 30 zl za wydanie karty na rok. 9zl czy wiecej za wplaty i wyplaty gotowki w odziale.

w polaczeniu z wirtualnymi kantorami moim zdaniem rewelka. bo przelewac z polskiego konta na to sie po prostu nie oplaca . kupno w mbanku jest teraz po 3.82. a w kantorach 3.77.

ja sie na to zdecydowalem lepiej niz tarmosik kasiore w kiermanie

Przygotuj się na to, że w wielu bankomatach i tak zapłacisz prowizję (nie więcej niż 3$) i niestety jest to opłata, że tak powiem za obsługę bankomatu, niezależna od banku. Nawet jak używasz amerykańską kartę to bywa ta opłata (wiem to od mojej przyjaciółki, która mieszka tam od wielu lat). Tylko w bankomacie Bank of America w Bostonie wypłaciliśmy bez tej opłaty, poza tym zawsze była jakaś opłata (raz 1,25, raz 2,15, a 2 razy 3), nawet w bankomacie tego samego banku (Bank of America), ale w NY.

Poza tym walutówka, którą masz sprawdza się idealnie. Jedyny problem z nią mieliśmy kupując bilety w metrze w NY - jednorazowo tylko jeden bilet mogliśmy kupić :P nie wiem czemu. Poza tym przechodziła wszędzie, tak jak wspomniałam wcześniej również jako kredytowa i prepaidowa (tylko jako prepaid przyjęło ją nam na jednej ze stacji benzynowych :P )

Edit: Wspominałeś też wcześniej, że mBank ma dobry kurs... hmmm... porównaj jego kurs z cinkciarzem, bo cinkciarz wychodzi dużo korzystniej... już kilka przelewów robiliśmy i zawsze był dużo lepszy kurs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...