Jump to content

karolamo

Użytkownik
 • Content Count

  302
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23

About karolamo

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.KierunekFloryda.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

3,017 profile views
 1. Temat rzeka... My w ramach przygotowań, przeczytaliśmy m.in. książkę "Wałkowanie Ameryki", którą szczerze polecam. https://kierunekfloryda.com/walkowanie-ameryki-marek-walkuski/
 2. My dostaliśmy zieloną kartę po ok. miesiącu.
 3. Zgadzam się. Po przyjeździe, ponieważ dopiero co się przeprowadziliście, będziecie mieli możliwość skorzystania z tej opcji. Normalnie tzw. open enrollment (czyli możliwość zapisania się do tego ubezpieczenia) jest do 15 grudnia każdego roku.
 4. Oczywiście! Tylko musisz mieć pozwolenie na pracę.
 5. Zgadzam się jeśli chodzi o dom, do jego zakupu wystarczą pieniądze. Jeśli chodzi o możliwość legalnego pobytu, to nie tylko loteria i ślub z obywatelem. Są jeszcze inne wizy, np. inwestycyjne. Ale o takich rzeczach najlepiej z prawnikiem imigracyjnym rozmawiać.
 6. Koniecznie wybierzcie się do Sarasoty i na Siesta Key Beach, która jest przez wielu uważana za najpiękniejszą w USA. No i jest idealna dla dzieci - chłodny piasek (również w największe upały) idealny jest do zabawy. Zachęcam również do poczytania na https://kierunekfloryda.com/turystyka-na-florydzie/, gdzie znajdziecie dużo przydatnych informacji. Pozdrawiam!
 7. My mieliśmy bilet w dwie strony, jeden na 25 czerwca do US, a drugi na sierpień z powrotem do Polski. Z tego drugiego po prostu nie skorzystaliśmy. Znam sporo osób, które miały taką samą sytuację. Nikomu to nie przeszkadzało, nikt się o to nie pytał.
 8. To poczekaj az Ci przydziela termin i wtedy w razie czego dzwon i przekladaj. My zadzwonilismy i wszystko zrobilismy telefonicznie.
 9. Z tego co pamietam, to najlepiej ostatnio ukonczona szkola, oryginaly do wgladu.
 10. Pelasia, masz rację... dla siebie. To wszystko tak naprawdę zależy od kierunku studiów. Są studia, które opłaca się zrobić w Polsce. Mam kolegę, który zrobić studia medyczne w Polsce i jest tu lekarzem. Ale wiele kierunków się nie opłaca, jeśli się myśli o wyjeździe do USA. Mam koleżankę, która skończyła w Polsce na UW geografię. Nic jej to tutaj nie dało...
 11. Rozmawiałam tutaj z wieloma osobami, które skończyły różne studia/naukę/kursy itp. w Polsce i często papierek tutaj nie miał znaczenia. To nie chodzi o to, że się w ogóle nie liczył. Wielu pracodawców po prostu na to nie patrzy. Bardziej patrzą na doświadczenie, znajomość angielskiego itp. albo na studia amerykańskie. Jeśli chodzi np. o kursy mam koleżankę, która w Polsce skończyła mnóstwo kursów w swoim zawodzie, ma dużo różnych certyfikatów, a tutaj musiała od nowa wszystko zdawać/uczyć się i było jej ciężko ze względu na język angielski. tipitoe bardzo dobrze to opisał.
 12. Właśnie o to chodzi, że często studia polskie tutaj w ogóle nic nie znaczą. A angielskim bym się nie przejmowała, jeśli jest na poziomie średnio zaawansowanym, to tutaj szybko przejdzie na poziom wyżej.
 13. Cześć Victoria! Super, że masz obywatelstwo, to dużo ułatwia. Z obywatelstwem możesz spróbować przyjechać na jakiś czas i jeśli Ci się nie spodoba, zawsze przecież możesz wrócić do Polski. Jeśli czujesz, że powinnaś skorzystać z tej szansy, ja bym się nie oglądała. Ale to oczywiście musi być Twoja decyzja. I jeszcze jedno, zależy gdzie chcesz wyjechać. Poczytaj np. na glassdoor.com jakie są oferty pracy i stawki w miejscu, do którego chcesz wyjechać. Porównaj to z kosztami życia w tym miejscu. Wtedy może będzie Ci łatwiej podjąć decyzję. Powodzenia!
 14. My przekładaliśmy z grudnia 2013 na styczeń 2014. Chcieliśmy, żeby nasz syn dokończył 3 klasę w Polsce. Pamiętam, że dzwoniliśmy do ambasady i telefonicznie przełożyliśmy, a potem wysłali nam pismo z nowym terminem.
×
×
 • Create New...