Jump to content

karolamo

Użytkownik
 • Content Count

  302
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23

About karolamo

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.KierunekFloryda.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta

Recent Profile Visitors

2,822 profile views
 1. Temat rzeka... My w ramach przygotowań, przeczytaliśmy m.in. książkę "Wałkowanie Ameryki", którą szczerze polecam. https://kierunekfloryda.com/walkowanie-ameryki-marek-walkuski/
 2. My dostaliśmy zieloną kartę po ok. miesiącu.
 3. Zgadzam się. Po przyjeździe, ponieważ dopiero co się przeprowadziliście, będziecie mieli możliwość skorzystania z tej opcji. Normalnie tzw. open enrollment (czyli możliwość zapisania się do tego ubezpieczenia) jest do 15 grudnia każdego roku.
 4. Oczywiście! Tylko musisz mieć pozwolenie na pracę.
 5. Zgadzam się jeśli chodzi o dom, do jego zakupu wystarczą pieniądze. Jeśli chodzi o możliwość legalnego pobytu, to nie tylko loteria i ślub z obywatelem. Są jeszcze inne wizy, np. inwestycyjne. Ale o takich rzeczach najlepiej z prawnikiem imigracyjnym rozmawiać.
 6. Koniecznie wybierzcie się do Sarasoty i na Siesta Key Beach, która jest przez wielu uważana za najpiękniejszą w USA. No i jest idealna dla dzieci - chłodny piasek (również w największe upały) idealny jest do zabawy. Zachęcam również do poczytania na https://kierunekfloryda.com/turystyka-na-florydzie/, gdzie znajdziecie dużo przydatnych informacji. Pozdrawiam!
 7. My mieliśmy bilet w dwie strony, jeden na 25 czerwca do US, a drugi na sierpień z powrotem do Polski. Z tego drugiego po prostu nie skorzystaliśmy. Znam sporo osób, które miały taką samą sytuację. Nikomu to nie przeszkadzało, nikt się o to nie pytał.
 8. Super! My właśnie mieszkamy w Sarasocie.
 9. Mola ma rację. My jak przylecieliśmy do USA, to po 3 dniach wynajęliśmy mieszkanie, bez historii kredytowej, bez SSN. Jedyne co sprawdzali na naszym osiedlu, to czy nie byliśmy notowani (tzw. background check). Znam też osoby, które wynajęły tutaj mieszkanie będąc jeszcze w Polsce.
 10. Robson mniej więcej dobrze to liczysz, ja koszty życia opisałam kiedyś na http://kierunekfloryda.com/koszty-zycia-na-florydzie/ Mieszkanie można wynająć naprawdę różne. Także $1,000 na 1 bd (1-sypialniowe) powinno wystarczyć, 2-sypialniowe może i też, ale już o niższym standardzie. To naprawdę zależy od miejsca i standardu osiedla/mieszkania. Najważniejsza rzecz, czy znajdzisz od razu pracę czy nie. Jeśli tak, to nie powinno być problemu z tą kwotą, którą wyliczyłeś. O jakich okolicach Florydy myślisz? Powodzenia w realizacji Twojego planu!
 11. To poczekaj az Ci przydziela termin i wtedy w razie czego dzwon i przekladaj. My zadzwonilismy i wszystko zrobilismy telefonicznie.
 12. Z tego co pamietam, to najlepiej ostatnio ukonczona szkola, oryginaly do wgladu.
 13. Zgadzam się. My kiedyś pojechaliśmy z naszym synem na Emergency Room (miał bardzo wysoką gorączkę), 2 godziny w poczekalni + 2 godziny w różnych pokojach i z różnymi lekarzami i pielęgniarkami i rachunek wyszedł na ponad $2,000. Zaznaczam, że okazało się, że miał grypę i nie robili mu żadnych specjalistycznych badań. Na szczęście mieliśmy ubezpieczenie.
 14. Pelasia, masz rację... dla siebie. To wszystko tak naprawdę zależy od kierunku studiów. Są studia, które opłaca się zrobić w Polsce. Mam kolegę, który zrobić studia medyczne w Polsce i jest tu lekarzem. Ale wiele kierunków się nie opłaca, jeśli się myśli o wyjeździe do USA. Mam koleżankę, która skończyła w Polsce na UW geografię. Nic jej to tutaj nie dało...
×
×
 • Create New...