Skocz do zawartości

expedia


04sonia

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie male pytanko. czy ktos z was uzywal moze karty debetowej na tej stronie? wiem ze jest tam napisane ze mozna uzywac tylko kredytowe jezeli chodzi o przelot, a debetowa w pozostalych opcjach. dodam ze chodzi mi o zakup biletu, wynajem samochodu i hotel. niestety nie posiadam karty kredytowej. prosze bardzo mi zalezy na tych wakacjach, ma ktos moze jaks pomysl jak to da sie zalatwic?

pozrdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za szybka odpowiedz

niestety karty m-banku tez nie mam.

zastanawialam sie nad tym zeby ktos zaplacil za nas swoja karta, ale nigdy nie kozystalam z takich uslog i nie iwm jak to bedzie z biletami czy nawet z rezerwowaniem biletu, bo wszystko raczej bedzie na nazwisko posiadacza karty.

pisalam do nich z pytaniem o karty debetowe , o czeki i o gotowke jednak zawsze odpowiedz byla nie. jutro zapytam sie czy ktos moze za nas zaplacic moze chociaz to zadziala

dziekuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie!!! to nie ma znaczenia czy kredytowa czy debetowa czy moze charge!!! wazne, zeby byla wypukla lub moze byc plaska, ale musi miec mozliwosc placenia w internecie (np visa electron mbanku czy inteligo - juz nie pamietam)!!!

tylko jest jedno ALE - na expedia nie przyjma karty wydanej poza usa do oplacenia biletu lotniczego!!! expedia przyjmuje karty z poza usa, tylko do hoteli, samochodow, "biletow na atrakcje"....

ale: sa tez expedie w innych krajach: np expedia.de czy expedia.nl - nie znam niemieckiego, wiec nie powiem czy beda akceptowac polskie karty..... (expedia.co.uk nie akceptuje kart polskich)

polecam tez strone www.opodo.co.uk - ja tam niedawno hotel bookowalem i placilem karta z poza UK i nie bylo problemu (szwajcarska karta)

a czy musisz kupowac ten przelot na expedii? moze polskie biura tez sa w stanie uzyskac taka taryfe na przelot jaka chcesz z expedii? www.bluesky.com.pl lub samoloty.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(np visa electron mbanku czy inteligo)

W kwestii formalnej: VISA Electron Inteligo i eKarta mBanku. :)

Czesto trzeba zaznaczyc je jednak jako karty VISA, a nie VISA Electron...

dokladnie! :-) a jezeli jest opcja "debit" / "credit" to sie wybiera debit (ale najczesciej tej opcji nie ma - jedynie chyba w 1 brytyjskim sklepie sie z tym spotkalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie odpowiedzi.

chyba nie napisalam wszystkiego co powinnam, mam karte debetowa "wystajaca" z banku w stanach dokladnie willmington trust. czytaja warunki platnosci na expedii przestraszylam sie ze nie bede jej mogla uzyc.

mam nadzieje ze wszystko bedzie ok

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie odpowiedzi.

chyba nie napisalam wszystkiego co powinnam, mam karte debetowa "wystajaca" z banku w stanach dokladnie willmington trust. czytaja warunki platnosci na expedii przestraszylam sie ze nie bede jej mogla uzyc.  

mam nadzieje ze wszystko bedzie ok

pozdrawiam

bedzie ok. wazne, ze to karta "wypukla" i ze wydana w usa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek do wynajmu samochodu potrzebna bedzie raczej kredytowa, a gdyby byly jakies problemy z rezerwacja reszty rzeczywiscie - tak jak poradzono wyzej - moze uda Ci sie poprosic kogos z kredytowa, komu zwrocisz zaraz pieniadze za transakcje, sa osobne rubryki na nazwisko posiadacza karty i osobna na nazwisko osoby podrozujacej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek do wynajmu samochodu potrzebna bedzie raczej kredytowa, a gdyby byly jakies problemy z rezerwacja reszty rzeczywiscie - tak jak poradzono wyzej - moze uda Ci sie poprosic kogos z kredytowa, komu zwrocisz zaraz pieniadze za transakcje, sa osobne rubryki na nazwisko posiadacza karty i osobna na nazwisko osoby podrozujacej

to nie ma znaczenia czy kredytowa czy debetowa - tzn chodzi o to, ze oni w tej "samochodziarni" chca zablokowac pewna kwote (jako zabezpieczenie) - i na karcie kredytowej latwiej to zrobic niz na debetowej - bo czesto ludzie maja na koncie za malo $$$ itd ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...