Skocz do zawartości

odciski przy powrocie z usa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Chcialbym sie wlaczyc do tego teamtu. Mianowicie ja wracajac z Chicago 2 wrzesnia zostalem powiadomiony o koniecznosci oddania odciskow palcow przy wylocie, dali mi nawet jakas ulotke, jakos doszedlem do swojej bramki i nigdie nie zauwazylem zadnej maszysnki do tego. Moja znajoma ktora wracala w sierpniu nie oddawala, nawet nikt jej nie kazal. Kumpel 5 wrzesnie nie oddal odciskow, natomiast znajoma co wracala 13 oddala, moja ciotka wracala pod koniec pazdziernika oddala. Chce wiedziec po c oto trzeba bylo robic i czy beda wyciagac jakies konsekwencje z tego jak bym chcial ponownie ubiegac sie o wize lub przy przylocie na lotnisko. Wydaja mi sie ze ta kartka z paszpportu jest najwazniejsza. Jaka jest wasza wiedza na ten temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wracałam 20 września i także poinformowano mnie o konieczności pozostawienia odcisków i cyfrowej fotki przy specjalnym urządzeniu. Na ulotce było pokazane, gdzie znajdują się owe urządzenia i znalazłam je bez problemu. Zapytałam sie pewnego urzędnika, czy owo skanowanie jest obowiązkowe - odpowiedź była pozytywna. Nie mam pojęcia, jakie sa konsekwencje, jeśli sie tego nie zrobiło... i czy w ogóle jakieś są... Owa "maszynka" służy zapewne szybszemu pozyskiwaniu danych osób ponownie odwiedzjących Stany (póki system się nie zawiesi :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki,odciski.....

Głównie chodzi o "departure record" i ściganie osób poszukiwanych :!:

Dla ciekawostki powiem Wam, że Warszawskie Metro już rozpoczęło instalacje "aparatów" do robienia fotek.....które będą na bieżący końtrolowane przez końńńpiuuuter Policyjny,aby wyłapać osoby "ścigane" :!:

(tylko kiedy , to będzie uruchomione i sprawne, to nikt nie mówi :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...