Jump to content

Planowanie Wylotu, Bilety.


Recommended Posts

Witam,

na forum jestem od jakiegoś czasu, posty przeglądam ale raczej w celach informacyjnych, od jakiegoś czasu każdą wypłatę odkładam właśnie na podróż do USA, w celach turystycznych, prawdopodobnie ze znajomym ale jestem bardziej nastawiony na samotną podróż.

Ale do rzeczy. Niedługo chcę ubiegać się o wizę, jeśli chodzi o pytania do tego punktu myślę że wiem już wystarczająco, co i jak wygląda. Zakładając że dostanę wizę na 10 lat, kolejnym krokiem będzie zakup biletu lotniczego i planowanie dokładnej daty podróży. Bardzo chciałbym odwiedzić Californie, a w wyszukiwarkach lotów znalazłem kilka ciekawych okazji. Teraz pojawiają się pytania na które potrzebuję odpowiedzi i pomocy.

- Jeśli w wniosku wizowym zaznaczę że planuję odwiedzić USA w marcu przyszłego roku (daty podane będą przykładu), ale okaże się ze złapię ciekawą ofertę wylotu np w kwietniu, czy jest to problemem?

- jeśli zakupię bilet w obie strony, z terminem powrotnym po około dwóch miesiącach, tj data wylotu 2.04, natomiast data powrotu 15.06, i z tą datąlotu powrotnego pojawię się już na lotnisku w USA przy ostatecznej decyzji czy i na jak długi czas będę mógł zostać w USA, może dojść do sytuacji że podbiją mi datę powrotu szybszą niż ta która widnieje na bilecie?

- i ostatnia kwestia już przy wydaniu decyzji pozwalającej mi na wjazd na terytorium Stanów, czy jeśli nie mam żadnej rodziny w USA, jadę po prostu turystycznie po raz pierwszy, mając jakieś tam środki na przeżycie przez te około 2 miesiące, obecnie zadowalające zarobki w Polsce, wybierając się na podróż życia - duża będzie szansa na cofnięcie mnie do Polski?

pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Link to comment
Share on other sites

1. nie

2. mogą, aczkolwiek zwyczajowo wbijają pobyt na 6 miesięcy, bez względu na to, na ile się przyjeżdża

3. jak będziesz miał wszystko poukładane i cała Twoja wyprawa będzie trzymała się kupy, to zawróceniem się nie przejmuj :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...