Skocz do zawartości

Ślub w Polsce, czy w USA?


NowyNowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Poszukuję porady, którą mam nadzieję, że doświadczone osoby w tym temacie będą w stanie mi udzielić. Jestem w związku od 4 lat z dziewczyną, która ma zarówno polskie jak i amerykańskie obywatelstwo. Chcielibyśmy naszą przyszłość dla odmiany spędzić w USA, a od 4 lat mieszkamy wspólnie w Polsce. Jej rodzina mieszka w Phoenix, więc problemu z miejscem na ewentualne przeczekanie machiny biurokratycznej nie będzie problemem. Posiadam wizę turystyczną od 3 lat i byłem w USA 2 razy. Zastanawiamy się w jaki sposób sformalizować nasz związek, tak żebyśmy mogli swobodnie razem mieszkać w USA, ale żeby przebiegło wszystko w miarę sprawnie i bez zbyt długiego oczekiwania na efekt. Moja dziewczyna miała krótkie prace dorywcze jako studentka, ale poza tym nie pracowała na stałe w Stanach. Aktualnie bardzo jej zależy nad rozpoczęciem kolejnych studiów (w Phoenix) i chcielibyśmy nie rozdzielać się na czas ich trwania. Czy lepiej jest zrobić to przez wizę narzeczeńską, czy może zawarcie ślubu w Polsce jest dobrym rozwiązaniem, a dopiero potem ubieganie się o wizę z tego poziomu będzie łatwiejsze? Nie wiemy jak do tego podejść i potrzebujemy pomocy z podjęciem decyzji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Żadna droga nie będzie szybka. Żadna nie uniknie rozstania. Żadna nie jest "łatwa". 

2. Dziewczyna musi, z racji bycia głównym sponsorem, posiadać domicle w USA. Bez tego wizy dla Ciebie nie będzie. 

3. Jeśli wezmiecie ślub w PL będziecie występować o wizę małżeńską. Cr1. Dziewczyna\żona będzie pewnie musiała wcześniej sama pojechać do USA zająć się tym domicle.  Proces trwa około roku. 

4. Jeśli jej dochody są niewystarczające, musicie mieć co-sponsora. 

5. Ślub w USA oznacza staranie się o wizę narzeczenska.  Proces trwa około 6 - 8 miesięcy. W przeciwieństwie do CR1 po przyjeździe do USA na K1 nie możesz pracować. Dopiero po wysłaniu AOS dostajesz najpierw pozwolenie na pracę i podróże a później zielona kartę. Ten proces trwa.. różnie  może być do roku czasu. Koszt to nieco ponad 1000$. 

 

http://www.immihelp.com/affidavit-of-support/country-of-domicile.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Roelka ma rację. Tak czy siak o wize dziewczyna musi aplikować będąc w USA. Tylko wyjątkowo może spoza ale raczej nie jest wojskowym deployed.  Sprawdź jakie opłaty są za jedną i drugą. Wydatków będzie sporo wiec każdy dolar na wagę złota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...