Skocz do zawartości
NowyNowy

Ślub w Polsce, czy w USA?

Recommended Posts

Dzień dobry,

Poszukuję porady, którą mam nadzieję, że doświadczone osoby w tym temacie będą w stanie mi udzielić. Jestem w związku od 4 lat z dziewczyną, która ma zarówno polskie jak i amerykańskie obywatelstwo. Chcielibyśmy naszą przyszłość dla odmiany spędzić w USA, a od 4 lat mieszkamy wspólnie w Polsce. Jej rodzina mieszka w Phoenix, więc problemu z miejscem na ewentualne przeczekanie machiny biurokratycznej nie będzie problemem. Posiadam wizę turystyczną od 3 lat i byłem w USA 2 razy. Zastanawiamy się w jaki sposób sformalizować nasz związek, tak żebyśmy mogli swobodnie razem mieszkać w USA, ale żeby przebiegło wszystko w miarę sprawnie i bez zbyt długiego oczekiwania na efekt. Moja dziewczyna miała krótkie prace dorywcze jako studentka, ale poza tym nie pracowała na stałe w Stanach. Aktualnie bardzo jej zależy nad rozpoczęciem kolejnych studiów (w Phoenix) i chcielibyśmy nie rozdzielać się na czas ich trwania. Czy lepiej jest zrobić to przez wizę narzeczeńską, czy może zawarcie ślubu w Polsce jest dobrym rozwiązaniem, a dopiero potem ubieganie się o wizę z tego poziomu będzie łatwiejsze? Nie wiemy jak do tego podejść i potrzebujemy pomocy z podjęciem decyzji. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Żadna droga nie będzie szybka. Żadna nie uniknie rozstania. Żadna nie jest "łatwa". 

2. Dziewczyna musi, z racji bycia głównym sponsorem, posiadać domicle w USA. Bez tego wizy dla Ciebie nie będzie. 

3. Jeśli wezmiecie ślub w PL będziecie występować o wizę małżeńską. Cr1. Dziewczyna\żona będzie pewnie musiała wcześniej sama pojechać do USA zająć się tym domicle.  Proces trwa około roku. 

4. Jeśli jej dochody są niewystarczające, musicie mieć co-sponsora. 

5. Ślub w USA oznacza staranie się o wizę narzeczenska.  Proces trwa około 6 - 8 miesięcy. W przeciwieństwie do CR1 po przyjeździe do USA na K1 nie możesz pracować. Dopiero po wysłaniu AOS dostajesz najpierw pozwolenie na pracę i podróże a później zielona kartę. Ten proces trwa.. różnie  może być do roku czasu. Koszt to nieco ponad 1000$. 

 

http://www.immihelp.com/affidavit-of-support/country-of-domicile.html

Edytowane przez Roelka
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Roelka ma rację. Tak czy siak o wize dziewczyna musi aplikować będąc w USA. Tylko wyjątkowo może spoza ale raczej nie jest wojskowym deployed.  Sprawdź jakie opłaty są za jedną i drugą. Wydatków będzie sporo wiec każdy dolar na wagę złota. 

  • Upvote 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×