Skocz do zawartości

Dokumenty wymagane do Zielonej Karty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przepraszam jezeli zaczynam topic ktory juz pewnie gdzies sie przewinal, ale nie moglam znalezc. 

Czy ktos sie orientuje w dokumentach wymaganych obecnie do zielonej karty. Dostalam welcome letter i kompletuje teraz dokumenty. Mam nastepujace pytania:

Z Document Cover Sheet:

1) Court records and Police Certificate - czy to jest nasze Zaswiadczenie o niekaralonosci - zarejestrowalam sie na ePUAP, zrobilam konto zaufane i dostalam wlasnie PDF z Ministerstwa sprawiedliwosci. Jest podpisany elektronicznie. Czy taki dokument przetlumaczony przez bieglego tlumacza bedzie ok? No i jak nie jestem karana to chybe juz nie potrzeba tych court records tylko zaznaczam 'Not Applicable'?

2) Jestem niezamezna i nigdy nie bylam - czy wystarczy jak na document cover sheet zaznacze ze 'Not Applicabe' czy potrzebuje takie zaswiadczenie z USC ze nie bylam zamezna i nie mam zadnych rozwodow za soba?

3) Od 5 lat mieszkam w Londynie - zaswiadczenie o niekaralnosci sobie zrobie, ale czy bede potrzebowala stad zaswiadczenie jak w punkcie 2)??

Bardzo bym byla wdzieczna jezeli podzielilibyscie sie ze mna swoja wiedza :) 

 

Dziekuje,

Martyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakim etapie jest sprawa? Macie juz noa2? Sprawa jest juz w NVC? Odsyłam to tematu 

, cała procedura ładnie opisana. Co do police check, tak jest to nasze zaświadczenie o niekaralności, pamiętaj zeby zaznaczyć wszystkie kartoteki, nie wiem jak z tłumaczeniem ale zdaje sie ze mozna samemu to zrobic z adnotacja ze zna sie język angielski. Nie mam doświadczenia w sponsorowaniu rodzinnym, możemy ktos sie wypowie kompetentniejszy, albo zapytaj na visajourney, tam jest bardzo duzo ludzi i wszystkie możliwe przypadki roznych spraw sa opisane szczegółowo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...