Skocz do zawartości

Przesyłka utknęła na lotnisku


QWERTY5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pierwszy raz zamawiałem paczkę ze Stanów. Wszystko szło dosyć szybko, gdyż transport paczki z USA do Polski zajął niecałe 3 dni. Problem zaczął się, gdy paczka doleciała do lotniska w Warszawie. Od tamtej chwili minął tydzień, a status paczki w dalszej chwili się nie zmienił. Czy to normalne? Jeżeli tak, to jak długo przyszło Wam czekać na dostarczenie paczki od momentu przybycia przez nią na lotnisko. Martwię się dodatkowo, gdyż naczytałem się, iż może zostać nałożone cło na paczkę. Za paczkę zapłaciłem 220$, a były w niej używane płyty z muzyką, także sam już nie wiem czy mogą nałożyć na to VAT lub może nawet i cło. Dodam tylko, że paczka zamawiana od osoby prywatnej do osoby prywatnej. Pozdrawiam.

image.png.491c2ae6e917fc5715f26424d6992f9d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paaaaa.jpg.2c917de75209d96df60056433b88277b.jpg

Ja czekam już od 1. grudnia na prezent pod choinkę, który sama żem sobie zakupiła :P

Dwa tygodnie temu dzwoniłam na magazyn pocztowy WER Warszawa, to mi pani powiedziała, że dopiero teraz (w sensie wtedy) rozdzielają paczki z początku grudnia... :P W zeszłym tygodniu dostałam awizo, popędziłam na pocztę jak szalona, a to była inna przesyłka, wysłana 13. grudnia, też ze Stanów. Tak ze nie wiem, czy ta pierwsza jeszcze gdzieś tam leży nierozdzielona, czy może raczej ktoś już przywdział koszulki, które zakupiłam i radośnie sobie w nich biega :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Z tym departed okecie warsaw, to jest jedna wielka mistyfikacja. USPS zmienia status na warsaw zeby bylo ze w 10dni dostarczyli list/paczke. Trzeba czekac, po kilku dniach tygodniach powienien pokazac sie WER Warszawa i wtedy to naprawde jest w warszawie. Generalnie caly ten tracking online dla miedzynarodowych przesylek to lipa.

 

tutaj jest link do ebay jak ludzie marudza dokladnie o tej sytuacji

https://community.ebay.pl/t5/Kupowanie-za-granicą/Tracking-z-USPS-kończy-się-na-lotnisku-w-Warszawie/td-p/62813

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Hey. Jestem ciekawa jak skonczyla sie sytuacja z paczkami, ktore ugrzezly na lotnisku Okecie?? Od 8 pazdziernika moj tracking number pozkazuje Okecie i juz minely prawie 2 miesiace..czy to znaczy, ze ktos ukradl paczke? Czy wasze paczki dotarly w koncu do WER? W sortowni nic nie wiedza, tak jakby tej paczki wogole w Polsce nie bylo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Warto poczytac inne fora.

Bedzie szczęście jak paczka dojdzie. A jak dojdzie to ciekawe czy z zawartością:

 

Most of the packages that transit Poland i have to call always USPS post office to make them move from Poland to their way to Romania,when packages arrived in Romania my family told me they look they were open and taped with different color tape i was send it,the polish scum post office worker or worker in custom they tamper the packages and if they don't find nothing interesting to steal they will tape back the package and let them go,most of my packages were nothing tempting to steal as i send secondhand clothes,and this happen to get stuck in Poland 3 times,sometimes for 10 days sometimes for 5 days,if it happen to transit Austria always package get fast and in time to Romania and my package never appear to open it,every single time when transit Poland my packages apepar open it,i assume Austrian people are honest and they are not lazy workers,is hard for me to predict if my package transit Poland or Austria,i guess depending what plane catch it in NYC JFK,if it transit POLAND always nightmare start

This a example how fast go in transit if you're lucky to transit Austria but if transit Poland you better have nothing valuable in your pocket and you better have your items insured and be prepare to call USPS customer service and to investigate your package and if you're lucky it would move after stay stuck sometimes even 2 weeks in Warsaw customs,above are primary examples,if you send package and transit Poland,one package that transit Austria will get faster to Romania,if it transit Poland took 1 month to make it to Romania,and i have to do numerous phone calls to USPS to track my package to make it move from Poland,and all my packages that transit Poland arrived with scanner tracking number code damage on the box and scrap it ,i hope USPS take notice and don't do business with the corrupt Polish corrupt postal service,if not i will not take any chances to ship anymore with USPS,i don't want to gamble my packages transit Poland.

 

źródło: https://polishforums.com/usa-canada/tracking-package-postal-system-sent-40561/2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Ja mam ten sam problem tylko że paczka umknęła w Gdańskim lotnisku. To prezent od kogoś wysłany z Libii i firma wysyłkowa amerykańskim żąda ode mnie zapłaty za żółty znacznik tzw yellow tag i to nie małe pieniądze bo 1200$ . Co ma robić bo nie bardzo wiem po co im to ma polskim lotnisku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...