Skocz do zawartości

Wiza E2


Julkala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nazywam się Julia, mam 17 lat i aktualnie przebywam w USA na wizie E2 z rodzicami i rodzeństwem. Mam takie pytanie czy na tej wizie, jeśli mama jest głównym aplikantem, jest opcja żebym mogła sama jechac na wakacje do Polski a później sama wrócić ? Czy na granicy mogliby mnie nie wpuścić ? Jak to wyglada? I co mogę zrobić, jak to załatwić żeby moc jechac do Polski a później bez większych problemów wrócić do Stanów ? Z góry dziękuje 

Wysłane z iPhone'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E2 jest wydawana na okres dwóch lat i pozwala na nieograniczoną ilość przedłużeń o 2 lata każdorazowo i nie narzuca żadnych restrykcji w podróżowaniu po USA i za granicę. W praktyce, dopóki istnieje i działa firma lub funkcjonuje inwestycja (przynosi dochody, wymaga nadzoru, kierowania lub zarządzania - np. inwestycja w działalność firmy usługowej, która ZAWSZE potrzebuje nadzoru), można być w USA prawie na stałe i wyjeżdżać i wracać nieograniczoną ilość razy. 

http://usabiznes.com/wiza-e-2/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to chyba E2 wiza jest na rok tylko wydawana a pobyt na granicy wbijany na dwa lata. Także jest duża szansa ze wiza nie jest ważna i trzeba by do ambasady isc po nowa po wyjeździe z USA. Nie wiem czy mozna to załatwić bez obecności głównego aplikanta. Jeśli ważność wizy jest dłuższa niż data planowanego powrotu to od strony wizowej nie bedzie problemu.

Ale problemem może być sama podróż samotnej nieletniej bez dorosłych, przepisy lini lotniczych i wymagania na granicach, polskiej i w USA. Trzeba by to było sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...